לבית

שיקולים מרכזיים בבחירת ריצוף לבית

בחירה נכונה של אריחי ריצוף לבית הינה חשובה ביותר למען אריכות ימיהם ושביעות רצונכם המלאה מהם, פונקציונאלית ועיצובית גם יחד. קיים מגוון רחב של סוגי אריחים שניתן לבחור ממנו ובשורות הבאות תקבלו סקירה של הפופולאריים שבהם. קראו ובחרו בהתאם.

אילו סוגי אריחים ניתן למצוא למטרות ריצוף?

בבואם לבחור ריצוף לבית תגלו מספר סוגי אריחים, חלקם טבעיים וחלקם סינתטיים. להלן היותר מבוקשים שבהם:

  • אבן טבעית – נחצבת ממעמקי האדמה, עוברת ליטוש וחיתוך ומאפשרת השגת ריצוף בעל מראה טבעי שקשה להשיג באמצעות חומרים אחרים. המחיר של סוג ריצוף זה הינו החל מ- 150 שקלים למ"ר וניתן לחדשו באמצעות ליטוש אחת לכמה שנים. החיסרון של ריצוף לבית מאבן טבעית – הרגישות הרבה לכתמים ולמים.
  • שיש – ריצוף השיש נחשב לחזק מאוד ובדרך כלל עמיד למים. ניתן למצוא אריחי שיש טבעי או סינתטי כשהמחיר הינו החל מ- 100 שקלים למ"ר. גם את סוג ריצוף זה ניתן לחדש במקרה הצורך.
  • גרניט פורצלן – אלו הם האריחים הנפוצים ביותר בישראל, שעשויים משילוב של קרמיקה עם גלזורה ופיגמנטים שונים. מדובר באריחים חזקים מאוד אשר מגיעים במגוון גוונים ועיצובים (לרבות דמוי עץ ודמוי פרקט) ועמידים בפני שינויי טמפרטורה ורטיבות. ניתן לקבל את אריחי הגרניט פורצלן בדרגות חספוס שונות, כולל אנטי-סליפ למרפסת ולמקלחת. המחיר של ריצוף לבית מסוג גרניט פורצלן הינו החל מ-150 שקלים למ"ר, הוא אינו ניתן לחידוש אך ניתן לתחזק אותו עם מגוון רחב של חומרי ניקוי שקיימים בשוק.
  • טרצו – ריצוף סינתטי בעל מראה של "רטרו". הוא מיוצר ממלט שעבר דחיסה וליטוש ועורבב עם אבני שיש. האריחים עצמם חזקים מאוד אך הם אינם מתאימים ליישום במקלחת או במרפסת. המחיר של אריחי טרצו הינו החל מ-50 שקלים למ"ר ומאחר ומדובר באריחים קטנים (עד 30X30) ניתן להחליפם בצורה ממוקדת ללא כל בעיה, גם באופן עצמאי.

דברים נוספים שיש לקחת בחשבון כאשר בוחרים ריצוף לבית

לאחר שבוחרים את סוג האריחים, כעת יש להתחשב גם בשיקולים נוספים:

  • דרגת השחיקה – כל אריח מגיע עם מספר אשר מציין את רמת העמידות שלו כנגד חבלות ומכות. מספר זה קרוי גם "דרגת שחיקה" ונע בין ערכים של 0 ל- 5. עבור ריצוף ביתי ניתן להסתפק בערכים של 3 או 4.
  • אפשרויות ההתקנה – חלק מהאריחים ניתנים להתקנה על גבי ריצוף קיים (כגון גרניט פורצלן) ואילו אחרים מחייבים התקנה על גבי שכבת הבסיס של המבנה ("ריצוף מאפס") כגון אריחי הטרצו.
  • יישום שכבת הגנה – יש להיות מודעים לכך שרוב רובם של האריחים מחייבים יישום שכבת הגנה מעליהם לאחר ההתקנה. שכבה זו קרויה "סילר" ואין לוותר עליה בשום פנים ואופן עבור רוב המרצפות, מלבד גרניט פורצלן. את הסילר יש לבחור בהתאם לסוג האריחים.

בחרתם ריצוף לבית על פי כל הדגשים שציינו? כעת כל שעליכם לעשות הוא להתקשר עם רצף איכותי שיישם את הריצוף בצורה הכי מקצועית שיש. ישנם ספקי אריחים שאף עובדים עם רצפים קבועים, מה שיקל עליכם את תהליכי החיפוש.

תמיד כאן לרשותכם

מעוניינים לקבל הצעת מחיר?

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם