שתף את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
סוגי ריצוף חוץ

סוגי ריצוף חוץ – המדריך המלא

סקירה של סוגי ריצוף חוץ מומלצים

רבים הם האנשים אשר מעוניינים לרצף את שטחי החוץ של ביתם (הגינה, המרפסת, הגג וכו') בריצוף איכותי שישדרג את המתחם, הן פונקציונאלית והן עיצובית. קיימים סוגי ריצוף חוץ רבים שניתן לבחור מהם, כאשר כל אחד מהם שונה מבחינת תכונותיו. בשורות הקרובות נסקור עבורכם את הסוגים הפופולאריים ביותר, כך שתוכלו לבחור בצורה מושכלת בהתאם לצרכיכם המדוייקים שלכם.

מלכת ריצוף החוץ – גרניט פורצלן

כשמדברים על סוגי ריצוף חוץ, יש סוג אחד שלאורך שנים עומד בראש הביקושים – ריצוף גרניט פורצלן. הסיבה לכך היא היתרונות המרובים שמציע הגרניט פורצלן – מדובר באריח סינטטי שמשלב בתוכו פיגמנטים, מה שמאפשר לייצרו במגוון רחב של צבעים, עיצובים וסגנונות. בנוסף לזאת הוא גם עמיד במים, אינו נהרס בחשיפה ממושכת לשמש הישראלית הקופחת וניתן לקבל אותו בדרגות ליטוש שונות, כך שהוא ימנע החלקה. חשוב רק לציין כי מאוד לרכוש אריחי גרניט פורצלן שהם full-body ולא רק מצופים בגלייז (שכבה עליונה מגרניט פורצלן ושכבה תחתונה מחרס). נושא זה חשוב על מנת ליהנות מאריחים חזקים במיוחד.

אבנים משולבות (או משתלבות)

עוד אפשרות נהדרת שרבים אוהבים היא של ריצוף חוץ בסגנון אבנים משולבות. רובכם בוודאי מכירים את סוג הריצוף הזה מהשטחים הציבוריים בערים, אך גם בבתים פרטיים מדובר בבחירה פופולארית ביותר. זהו ריצוף שמיוצר מדחיסה של שברי אבנים יחד עם דבקים ופיגמנטים שונים. התוצאה היא אבנים בצורות ובצבעים מגוונים שניתן לבחור בהתאמה אישית. האבנים הללו עמידות ביותר לתנאי האקלים והן אינן מחליקות. מה שכן, יש לקחת בחשבון כי הן נוטות "לשקוע" או "להתרומם" עם הזמן, מה שמצריך החלפה שלהן לאורך השנים.

בטון מוחלק

אי אפשר לסקור סוגי ריצוף חוץ מבלי לדבר על אפשרות פופולארית נוספת– בטון מוחלק. בשיטה זו יוצקים בטון על גבי המשטח ובאמצעות מכשור מיוחד (קרוי גם "הליקופטר") מלטשים אותו בזמן תהליך הייבוש עד לרמת החספוס הרצויה. המראה שנוצר הינו אסתטי ומזמין ביותר, הבטון חזק מאוד ועמיד לאורך זמן, וכמו כן ניתן לעצב אותו בצבעים ובגוונים רבים בזמן תהליך ההכנה שלו.

סוגי ריצוף חוץ נוספים שכדאי להכיר

שלושת האפשרויות שלעיל נחשבות למובילות ביותר כאשר מעוניינים ליישם ריצוף חוץ, אך עדיין, ישנן אפשרויות נוספות שכדאי להכיר:

  • פרקט – או באופן מדויק יותר, דק עץ מלא. המראה שנוצר הינו חמים וכפרי, אך יש לקחת בחשבון את הצורך לתחזק את הדק לאורך השנים באופן תדיר.
  • גרנוליט – שכבת בטון שנושאת מעליה אבנים קטנות שעוזרות בהקניית החספוס והעיצוב הנדרשים.
  • משטחי גומי – מותקנים ללא צורך ביצירת שכבת בטון והיתרון שלהם הוא הפיכות ההתקנה (כלומר, ניתן להחליף ולתקן את הריצוף בכל עת בקלות יחסית) וכמו כן, הם רכים למגע ואינם גורמים לפציעות במקרה של נפילות.

כמה זה אמור לעלות לכם?

מבחינת המחירים, גרניט פורצלן תופס מקום טוב באמצע עם מחירים של החל מ- 250 שקלים למטר, ללא צורך בתחזוקה כלל וכלל. סוגי ריצוף חוץ אחרים, כגון הדק, עשויים לעלות לכם הרבה יותר (החל מ- 400 שקלים למטר) עם צרכי תחזוקה תכופים.

מאמרים נוספים: