שתף את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
ריצוף טרצו

ריצוף טרצו – הריצוף שאתם צריכים בבית

מדוע ריצוף טרצו נחשב לבחירה מצויינת?

אומרים שאופנה לעולם אינה מתיישנת, היא רק משנה את פניה וחוזרת במראה יותר משודרג. ריצוף טרצו מהווה דוגמא מצויינת לכך. סוג ריצוף זה אשר היה פופולארי אי שם בשנות ה-70 וה- 80, נעלם לכמה עשורים רק כדי לבצע קאמבק בימינו אנו ולחזור על צמרת טבלת הביקושים. מה כל כך מיוחד בו? הישארו עימנו.

מה זה בדיוק טרצו?

ריצוף הטרצו קיבל את שמו בשל המקום שבו יוצר לראשונה – העיירה האיטלקית Terrazzo. שם, במפעל קטן, החלו בתהליך ייצור אריחים בצורה ייחודית – מלט לבן שנדחס בלחצים גבוהים יחד עם אבנים מסוגים שונים (שיש, אבנים טבעיות ועוד) ולעיתים אף עם זכוכיות, ולאחר מכן עורבב עם פיגמנטים שונים. לאחר הדחיסה האריחים עוברים שיוף והתוצאה הסופית היא מראה  שכולל את צבע האריח והדוגמאות של האבנים שנדחסו לתוכו. כל אותן דוגמאות לא סימטריות הן הסיבה שבחנויות רבות ריצוף טרצו מכונה גם ריצוף סומסום.

מהם היתרונות של אריחי טרצו בבית?

מי שמעוניין לרצף את ביתו בצורה מיוחדת שמשלבת בין מודרניות עכשווית לניחוחות של פעם, צריך לקחת בחשבון את ריצוף הטרצו. שיטת ייצור האריחים המיוחדת אשר כוללת שימוש בפיגמנטים ואבנים שונות, גורמת לכך שבימינו ניתן למצוא את אריחי הטרצו במגוון רחב של סגנונות, גוונים, דוגמאות וצבעים. למעשה, אין אריח אשר דומה למשנהו. מבחינת תכונות הריצוף, משום שמדובר במלט דחוס, אריחים אלו חזקים ביותר ועמידים לאורך שנים מפני חבלות. לחוזק הריצוף תורמת גם התקנה שמבוצעת על גבי טיח, שאוחז טוב מאוד את החומר העיקרי של הריצוף, הלא הוא המלט. ומה לגבי המחיר? ובכן, לעומת ריצוף גרניט פורצלן ואריחי קרמיקה, מדובר בהשקעה זניחה שעלותה עד 200 שקלים למטר בערך, עם טווח מחירים נרחב מאוד.

 מה עוד חשוב לדעת על ריצוף טרצו?

ישנם עוד מספר דברים שחשוב מאוד לדעת לפני שמחליטים ליישם ריצוף טרצו בבית. הדבר הראשון הוא שלא ניתן ליישם אותו על גבי ריצוף קיים כמו סוגי ריצוף אחרים, ולכן יש להוציא את הריצוף הקיים ממקומו ורק אז להתחיל בתהליך היישום. יחד עם זאת, המאמץ בהחלט שווה את זה.  כמו כן, חשוב להיות מודעים לחסרונותיהם של אריחי הטרצו והם רגישותם לרטיבות ולשינויי טמפרטורה, כמו גם לחומרים קורוזיביים שמכתימים אותם. מסיבה זו אין להתקין את האריחים הללו בחדרי רחצה או להשתמש בהם לצרכי ריצוף חוץ וגם אין לנקותם עם חומצות חזקות מידי.

 

על מנת למנוע נזקי רטיבות והכתמה, יש לרכוש אריחי טראצו שמצופים בסילר מיוחד, מה שעוזר לשמור עליהם כחדשים לאורך שנים. גם אם בכל זאת נגרם נזק לאחד האריחים, עצם העובדה שהם מגיעים בגדלים קטנים יחסית של 20X20 ו- 30X30 בלבד, מאפשרת את החלפתם ללא כל קושי. בקיצור, מדובר בסוג ריצוף שבהחלט כדאי לקחת בחשבון.

 

מאמרים נוספים: