שתף את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
איתור נזילות מים

איתור נזילות מים מתחת לריצוף

איתור נזילות מים, נזקי רטיבות ותקלות בצנרת – מה לעשות?

נזקי רטיבות, תקלות בצנרת ונזילות מים, בעליי נטיית החמרה לאורך הזמן ולכן, התרופה טובה ביותר לצמצום בנזקים – גם הנזקים הפיזיים, תשתיתיים וגם הנזקים הכלכליים, היא איתור נזילות מים או רטיבות היא על ידי בדיקה מתמדת וזיהוי הבעיה בהקדם האפשרי.

רטיבות מים מתחת לריצוף הבית תופיע כאשר קיימת נזילה באחד מצינורות המים העוברים מתחת לריצוף או כאשר ישנם מים כלואים מתחת לריצוף. מים אלו לא יכולים להתאדות ולכן הדרך שלהם לצאת החוצה היא להיספג בטיח ולחדור דרך קירות הבית וכך לגרום לנזקים.

קיימת נטייה לחשוב שנזילות מים קורות רק בבניינים ישנים אך לא כך המקרה. גם בבניינים חדשים תיתכן בעיית רטיבות אשר לרוב נובעות מהתקנה לא טובה, צנרת באיכות נמוכה מאוד, כיסוי של הצנרת ללא הגנה של חול ואף מתזוזות של אדמה.

איך ניתן למנוע את נזקי הרטיבות?

ישנן תקלות פתאומיות שבאמת לא ניתן למנוע – הצפות, התקנה רשלנית (שעם הידע של האדם הממוצע יהיה קשה מאוד להבחין בכך), בלאי של צנרת או איטום לא מספק. מומלץ לבצע בדיקה אחת לשנה אחר האיטום בבית או בדיקת הצנרת באמצעות חברת איתור נזילות, שבצורה קלה מאוד ופשוטה תוכל להגיע, לסרוק את קו הצנרת באמצעות מצלמה תרמית וכך למנוע הרס מיותר ושבירה של ריצוף הבית.

חשוב מאוד להבין שגם חומרי האיטום הטובים ביותר מתבלים לאורך השנים ולכן מומלץ לשקול ולחזק את האיטום הקיים אחת ל-3 שנים.

אילו סימנים יעידו על נזילות מים?

קיימים מגוון סימנים אשר לא יכולים להעיד בצורה חד משמעית שקיימת בעיית נזילה בחדרים השונים בבית אך כן אמורה להדליק לנו נורה אדומה שהנושא חייב להיבדק בהקדם.

 • רטיבות על הקירות
 • קילופי צבע על הקיר
 • רטיבות באזור המשקופים
 • רטיבות הרצפה ממקור לא ברור
 • שינויי צבע
 • סימני עובש
 • עלייה בתשלום חשבון המים ללא הסבר הגיוני
 • ועוד

איך פותרים את הנזילה מתחת לריצוף בבית?

מאתר נזילות מקצועי יוכל לבדוק את ריצוף הבית ולתת לכם את הפתרונות לנזילות מתחת לריצוף באופן מהיר באמצעות מצלמה תרמית. אין צורך לפרק את הריצוף הקיים וסריקת האזור באמצעות מצלמה תיתן לנו את התשובה.

חשוב לדעת כי בתקופת החורף תיתכן סטייה קלה בתשובות המצלמה התרמית שכן המצלמה עוקבת אחרי הבדלי טמפרטורות בקירות הבית ומתחת לריצוף. בעונת החורף, הקור משפיע על הבדיקה ומונע ממנה להבחין בצורה חד משמעית שאכן מדובר בנזילה.

במקרים מסויימים בחורף, מומלץ לשקול להיעזר מאתר נזילות העוסק באיתור נזילות באמצעות גז, שכן הגז לא מושפע כלל מהטמפרטורה שבקירות ולכן מספק תוצאה מדוייקת גם בתקופת החורף.

איך בוחרים חברת איתור נזילות מים?

 1. ניסיון – מומלץ לבחור בחברה מנוסה עם ניסיון עתיר שנים.
 2. אחריות – לוודא שיש לנו אחריות לאחר תיקון הבעיה כדי להקנות לנו שקט לתקופה מסויימת.
 3. המלצות – לחקור ולחפש המלצות על החברה איתה אנחנו רוצים להתקשר.
 4. זמינות – בנזילות המים הזמן הוא פקטור מרכזי ולכן כדאי מאוד לבחור בחברה זמינה שתוכל להגיע כבר עכשיו לטפל בבעיה.

בהצלחה!

מאמרים נוספים: