שתף את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
שימושים של פלס לייזר

שימושים של פלס לייזר בעבודתו של הרצף

אילו שימושים של פלס לייזר קיימים בעבודת הריצוף?

תפקידו של הרצף בזמן בניה או שיפוצים ישפיע באופן ניכר על איכות החיפויים והריצוף הבנויים. סטיות, אפילו מינימליות, יורידו מערכו של העיצוב, גם בריצוף הטוב ביותר. על מנת להצמיד את הריצוף או החיפוי כראוי, נהוג היה להשתמש בעבר בפלס בצורתו הוותיקה. כיום, הולך ותופס את המקום הפלס הוותיק פלס בטכנולוגיית הלייזר. נסביר אילו שימושים של פלס לייזר קיימים בעבודתו השוטפת של הרצף.

לייזר למדידת מיקום ומרחק

שימוש מאוד חשוב של פלס לייזר הינו מדידה של מיקום ומרחק. במקום לערוך מדידות בצורה ידנית, עם מטר או חוטי מדידה, אפשר להעמיד את מכשיר הלייזר ביציבות בנקודה הרצויה, למשל במרכז חדר. מקרינים נקודה או צלב לעבר מקומות רצויים והמכשיר מבצע את חישוב הטווח. פעולה מסוג זה נדרשת למשל כאשר מקימים כמה סוגים של חיפויים או ריצופים שונים, בחדרים שונים. בתוך זמן קצר מאוד ובדיוק מרהיב, ניתן להחליט עד להיכן יונח ריצוף א' ומאיזו נקודה ואילך יונח ריצוף מסוג ב'.

רצפה מפולסת, ישרה לחלוטין

שימוש נוסף ולא פחות חשוב שמבצע כל רצף בעזרת פלס הלייזר הוא הנחת המרצפות בצורה אופקית לחלוטין. הנחת המרצפות בצורה מפולסת וישרה, צריכה להתבצע ממש תוך כדי עבודה. במהלך הנחת הריצוף או החיפויים, מכשיר הלייזר בודק, מאמת ומוודא מתי הריצוף מפולס ומתי יש צורך בשינויים קלים. בנוסף, נעשה שימוש במכשיר הלייזר לא רק כאשר מניחים את הריצוף המרכזי אלא גם כאשר מניחים חיפויים על פנלים, סיפי דלת וכדומה. אגב, פלס הלייזר משמש גם בעלי מקצוע משלימים, למשל לאחר הריצוף, בהתקנה של מטבחים מודרניים או נגרות בכלל.

אפשרות של פילוס אוטומטי

מכשירי פלס מודרניים נבדלים אלה מאלה בפונקציות שונות. לצד מכשירים יחסית פשוטים ובסיסים קיימים גם מכשירים איכותיים יותר, המשמשים את מיטב אנשי המקצוע. יישום טוב של המכשיר הוא כזה שמאפשר לבצע פילוס אוטומטי. מצב זה מעניק חיווי מהיר לכך שהמשטח איננו אופקי. אגב, לצורך שימוש נוח במכשיר, ישנם דגמים שמאפשרים חיבור של חצובות או מתקני תלויה, למדידת מרחקים ומידות. חשוב להזכיר שעבודה עם פלס כזה מחייבת הרחקה מהעיניים. קרן הלייזר איננה מסוכנת לבריאות אך מגע בעין עלול לגרום פגיעה ברקמות. אין צורך בדרך כלל בשימוש במשקפי מגן אך אין לכוון את המכשיר לעבר עיני המשתמש או לעבר עיני אדם אחר.

שימושים של פלס לייזר בשיפועים ומדרגות

השימוש בפלס מסוג זה מסייע לא רק בהתקנת חיפויים וריצוף אלא גם בהקמת מדרגות או הקמת שיפועים. לדוגמא, במידה ובכניסה לבית רוצים ליצור שיפוע, אפשר לכוון את הלייזר לרמת השיפוע הרצויה. כך השיפוע יתאים למעבר עגלת ילדים, כיסא גלגלים וכדומה, בצורה טובה ביותר. בגמר השימוש, מומלץ לנקות את המכשיר מאבק ועדיף שלא להרטיבו במים.

 

מאמרים נוספים: