שתף את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
שיפוץ דירה

שיפוץ דירה – כך תבצעו את תהליך הריצוף בצורה נכונה

דגשי ריצוף שיש לקחת בחשבון במהלך שיפוץ דירה

שיפוץ מהווה הזדמנות יוצאת דופן לשדרג לא רק את ארונות המטבח או צורת האמבטיה, אלא גם את הריצוף שמהווה חלק מרכזי מהבית. ואם כבר מחליטים על פרוייקט שיפוץ דירה שכולל בתוכו גם שדרוג של הריצוף, חשוב לעשות זאת בצורה נבונה, תוך קבלת החלטות בצורה הכי מושכלת שאפשר. להלן כל המידע שיעזור לכם בכך.

לבחור את סוג הריצוף בצורה חכמה

בבואכם לבחור ריצוף חדש במסגרת שיפוץ דירה, תגלו כי בימינו קיים מספר רב של סוגי אריחים, כשהחוכמה היא לדעת לבחור בסוג האריח שהכי יתאים לבית שלכם, הן מבחינה פונקציונאלית והן מבחינה עיצובית. להלן דגמי האריחים המבוקשים ביותר, על פי מאפייניהם השונים:

  • אריחי קרמיקה – הקרמיקה נחשבת לחומר אהוב מאוד לצרכי ריצוף, בעיקר בגלל שלל הגוונים שניתן להשיגה. אריחים אלו עשויים מחרס דחוס שמעליו מרוחה שכבת הגנה שקובעת גם את המראה הסופי. זוהי אפשרות מאוד יוקרתית אך יש לקחת בחשבון כי אריחים אלו יחסית עדינים וכל שריטה עלולה להיות בולטת לעין.
  • אריחי גרניט פורצלן – מדובר באריחי קרמיקה משופרים מבחינת עמידות למכות ורטיבות וזאת משום שהם מרוחים בשכבת הגנה נוספת שמגנה עליהם, כך שניתן ליישם אותם בכל חדרי הבית ללא חשש. גם במקרה הזה מגוון העיצובים רחב ביותר וכולל אפילו אריחים דמוי פרקט.
  • ריצוף טבעי – בקטגוריה זו ניתן למצוא אריחים שעשויים מאבנים רבות, דוגמת שיש, אבן צפחה, אבן חברון ואחרות, אשר יוצרות מראה מאוד מיוחד, אך יש לציין כי הם אינם מתאימים לשימוש במרפסות וחדרי רחצה וזאת בשל רגישותם לכתמים ולמים.

בנוסף, ישנן אפשרויות נוספות שכדאי לקחת בחשבון כגון אריחי טרצו ושיש מלאכותי כגון אבן קיסר או קוריאן.

לזכור שתמיד ניתן להדביק

לא כל פרוייקט שיפוץ דירה שרוצים להחליף בו את הריצוף חייב לכלול פעולה אגרסיבית שכוללת את שליפת האריחים הישנים קודם לכן. למעשה, אם אין צורך בהחלפת הצנרת שמתחת לריצוף או לטפל בנזילות כלשהן, תמיד ניתן להדביק ריצוף חדש על פני הקיים ולחסוך לא מעט זמן, כסף ולכלוך. ההדבקה אפשרית מעל כל סוג של אריח אך היא מומלצת במיוחד כאשר אריחים סינתטיים מודבקים על הדומים להם וכנ"ל לגבי אריחים טבעיים. רק יש לקחת בחשבון כי תהליך הדבקת אריחים חדשים על פני קיימים, לעיתים יחייב גם את קיצור אורך הדלת בחדר המדובר. בנוסף חשוב לדעת כי רצוי לבצע את הפעולה על כל רצפת הבית, על מנת שלא יהיו הבדלי גובה בין חדר לחדר.

שיפוץ דירה מוצלח – תלוי באנשי מקצוע ברמה גבוהה

בסופו של דבר, אנשי המקצוע שתבחרו לביצוע השיפוץ, הם אלו שיקבעו כיצד התוצאות של יישום הריצוף החדש יראו. זה מתחיל בספק אריחים איכותי, שידע להציע לכם את המגוון הרחב ביותר וגם לתת לכם ייעוץ לגבי סוג האריחים שהכי יתאים לבית שלכם וכמובן לתקציב שלכם. וזה ממשיך עם מתקין מקצועי שידע ליישם היטב את האריחים בשטח, בין אם מדובר בשיטה ההדבקה ובין אם בפירוק האריחים הישנים והתקנה של החדשים במקומם.

מאמרים נוספים: