שתף את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
הדבקת ריצוף

כל מה שצריך לדעת על הדבקת ריצוף

הדבקת ריצוף – עוד שיטה שחשוב להכיר

אחת האפשרויות היעילות ביותר לחידוש מראה הבית היא באמצעות שינוי הריצוף הקיים שלו. קיימות שתי שיטות לביצוע המשימה – עקירת האריחים הישנים והחלפת באחרים או הדבקת אריחים חדשים על אלו הקיימים. בשורות הקרובות תבינו מדוע הדבקת ריצוף נחשבת פעמים רבות לאפשרות היותר מועדפת.

הדבקת אריחים חדשים על פני ריצוף קיים – מתי הדבר מומלץ?

פעולת הדבקת אריחים חדשים על פני ריצוף קיים, מזכירה מאוד יישום של פרקט. במקום לעקור את האריחים הקיימים בפעולה אגרסיבית שגורמת להרבה לכלוך ואבק, כל שיש לעשות הוא להכין את השטח באמצעות מריחת דבק ומעליו להדביק את האריחים החדשים. מתי כדאי לשקול את העניין? ובכן, הדבקה של ריצוף היא דבר מומלץ רק כאשר האריחים הקיימים אינם עקומים מידי ונמצאים בפלס אחד. במידה וישנה שקיעה או התרוממות משמעותית של האריחים הקיימים, הדבר יקשה מאוד על ביצוע ההדבקה, מה גם שהתוצאה עלולה לא להחזיק לאורך זמן. עוד חשוב לדעת כי לא מומלץ לבחור באפשרות הזאת כאשר קיים חשד לרטיבות תחת האריחים הקיימים. במקרה זה עדיף לעקור את הריצוף הקיים, לטפל בצנרת הלקויה ולאחר מכן ליישם שכבת מדרך חדשה.

הדבקת ריצוף – השיקולים שיש לקחת בחשבון

מאחר והריצפה מהווה שטח גדול מאוד מהבית ומאוד בולטת לעין, יש לבצע את פעולת ההדבקה בצורה מאוד מדוייקת. הדבר אמור להתבטא במספר מישורים:

  • ההדבקה עצמה – ישנם מתקינים שמיישמים רק שכבה של דבק צמנטי על גבי האריחים הקיימים ומייד לאחר מכן מדביקים. הדרך הנכונה היא חספוס שכבת המדרך הקיימת ורק לאחר מכן להדביק בפועל. החספוס מגדיל את שטח הפנים של הריצוף הקיים ומכין אותו טוב יותר להדבקה חזקה. אריחי גרניט פורצלן מחוספסים עם ליטוש ואילו כאלה שעשויים מאבנים טבעיות או מטרצו מחספסים באמצעות חומצת מלח.
  • פאנלים – ניתן להדביק אריחים חדשים על פני ריצוף קיים מבלי לגעת בפאנלים הקיימים. יחד עם זאת, מומלץ שלא לחסוך אלא לעקור את הפאנלים הישנים ולהחליפם בתואמים לריצוף. הסיבה – המראה הנוצר של פאנל כפול אינו נראה טוב לכל הדיעות.
  • דלתות – כשמחליטים לבצע פרוייקט הדבקת ריצוף יש להיות מודעים לכך שלעיתים יידרש גם לקצר את אורך הדלתות בחדר שבו הדבר מיושם. במקרה שמבצעים את פעולת ההדבקה בכל חדרי הבית (דבר מומלץ, על מנת שלא יהיו הבדלי גובה שיגרמו למראה לא אחיד של הריצפה), הדבר יצטרך להתבצע הן על דלת הכניסה והן על דלתות הפנים.

דומה עדיף על דומה

ניתן להדביק אריחים חדשים על פני כל סוג של ריצוף קיים, אך חשוב לדעת כי סוגי אריחים שעשויים מחומר מסויים, מודבקים יותר טוב על כאלו הדומים להם, כאשר כלל האצבע הוא – אריחים סינתטיים מודבקים טוב יותר על אריחים סינתטיים (גרניט פורצלן, טרצו, קרמיקה) ואריחים טבעיים מודבקים טוב יותר על אריחים טבעיים אחרים (שיש, אבן טבעית וכו'). הקפידו על כלל זה ותיהנו מאריכות ימים של שכבת הריצוף החדשה שלכם.

מאמרים נוספים: