שתף את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
שיפוץ אמבטיה

שיפוץ אמבטיה – טיפים לחידוש חדר הרחצה

כיצד תבצעו שיפוץ אמבטיה שבאמת יעניק תחושה של חידוש

על אף שחדר האמבטיה הוא חלל נסתר יחסית מנקודת השקפתם של האנשים הנכנסים אל הבית, בוודאי בהשוואה לסלון ולמטבח, יש לו חשיבות ייחודית עבור הדיירים עצמם ולכן יש לתת לנושא זה משקל, כאשר הבית עובר שיפוץ. רוב האנשים בדרך כלל מתחילים בחדר הזה את יומם, אם בצחצוח שיניים או ברחצה, זאת בנוסף לעובדה שהוא גם לרוב יהיה החדר האחרון שבו יבקרו לפני שיילכו למיטתם. אפשר להבין אם כן, עד כמה חשוב לבצע שיפוץ אמבטיה – לרבות הנחת ריצוף חדש ברוב המקרים, כאשר המראה של החדר כבר איננו נאה כבעבר. שימת דגש על הקניית ויזואליות ייחודית לחדר הרחצה ושימוש במרצפות מעוצבות, יכול להשפיע לטובה על האווירה השוררת בבית.

מה כולל שיפוץ אמבטיה?

כתלות במצבו של חדר האמבטיה, כך יורחב היקף השיפוץ בו ויכלול יותר היבטים וחלקים שישודרגו, יוחלפו, או במקרים מסוימים רק יתוקנו כדי להקנות להם מראה מחודש. כאשר ישנם מספר חריצים או סדקים באמבטיה, למשל, לא בהכרח יהיה צורך להחליפה ולעתים ניתן יהיה לבצע הלבשת אמבטיה להשגת מראה שלם וחלק.

לעומת זאת, רצפה סדוקה בחדר הרחצה או מרצפות שאיבדו מהברק שלהן, ללא ספק יצריכו החלפה וחשוב לעשות פעולה מורכבת שכזאת רק אצל מומחים לתחום הריצוף, כדי לוודא שרוכשים מרצפות איכותיות שיחזיקו מעמד במיטבן לאורך שנים. ריצוף אמבטיה, בעיקר בבתים חדשים, לרוב יהיה מסוג ייעודי לחדרים מלאי לחות ומכאן שהוא יהיה שונה מהריצוף המונח ביתר חדרי הבית. גם אם גוון המרצפות יהיה זהה לחלוטין בכל החדרים, המרקם העליון של מרצפות המותקנות בחדר הרחצה, צריך להיות נוגד החלקה וזאת כדי לאפשר צעידה ועמידה בטוחה ככל הניתן באזור זה. שיפוץ שמתחיל מהבסיס, כלומר מהרצפה ועד לתקרה – ייראה תמיד מרשים יותר ויאפשר התאמה הרמונית בין כלל חלקיו של החדר.

חשיבות התאמת סוג הריצוף אל חדר האמבטיה

הביקוש למרצפות קלאסיות בצבעים בהירים, היה מאז ומתמיד גבוה במיוחד ובעיקר בחדר האמבטיה שאותו פחות נהוג "לקשט" בפריטים יוצאי דופן מבחינת גוון. עם זאת, דווקא התעוזה בתחום הריצוף ובחדר זה באופן מיוחד, היא זו שיכולה להקנות לחדר הרחצה את המראה המחודש שאתם בוודאי כל כך רוצים להשיג.

כאשר הרצפה צבעונית יותר ומלאת חיים, הצורך ב"תוספת צבע" ביתר החלקים כמו הכלים הסניטריים, ארון האמבטיה או האביזרים השונים שבחדר – הולך ופוחת. למעשה הרצפה הופכת להיות החלק שמושך את תשומת הלב הגבוהה ביותר ועל ידי בחירת אלמנטים פשוטים, קלאסיים ובגוונים "רגועים", אפשר להגיע לאיזון יפהפה שלא ניתן למצוא בכל בית. בחירת פריט אחד או שניים כגון וילון למקלחת או מעמד לסבון ומברשות שיניים, שיתכתבו עם הריצוף המעניין, תשלים את תחושת הרעננות והחדשנות.

מאמרים נוספים: