שתף את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
לקנות דירה

אפשרויות הריצוף כאשר רוצים לקנות דירה – מקבלן או מיד שנייה

רוצים לקנות דירה? כך תבחרו נכון את הריצוף שלה

ההחלטה על רכישת דירה הינה ללא ספק אחת החשובות ביותר שלוקחים בחיים. ההשקעה הכספית וההתחייבות רבת השנים כלפי נכס זה חייבות להצדיק את עצמן ומחייבות תשומת לב זהירה למספר רב של פרטים. אחד מהם קשור לריצוף שחייב להתאים לדירה מבחינת העיצוב אך גם מבחינה פרקטית. בשורות הקרובות תבינו כיצד לקנות דירה באופן מושכל, מבלי לטעות בכל מה שקשור לריצוף שלה.

המקרה של דירה חדשה מקבלן

כאשר מעוניינים לקנות דירה חדשה מקבלן, ישנה הזדמנות יוצאת דופן לבחור מראש בכל האלמנטים שהכי מוצאים חן בעיניכם, הן מבחינה עיצובית והן פונקציונאלית. כך הדבר גם לגבי סוג הריצוף שתרצו שהקבלן יתקין בדירה החדשה שלכם. כמובן שהדבר חייב להיות מעוגן בחוזה, כשחשוב לשים לב למספר סעיפים הקשורים בנושא הזה:

  • סוג האריחים – בימינו קיימים אריחים רבים לבחירה, ביניהם גרניט פורצלן, שיש, קרמיקה, אבן טבעית ועוד. חשוב כי תכירו את כל הסוגים הקיימים על מנת שתוכלו לבחור כהלכה, ודרשו שהחוזה יפרט ככל שניתן לגבי סוג האריחים אשר יותקן בכל חדר, לרבות במרפסות וחדרי הרחצה.
  • גודל האריחים – בדרך כלל ככל שהאריחים גדולים יותר כך הם יותר יקרים. חשוב שהחוזה יכלול פירוט של גודל האריחים שתרצו ליישם בכל חדר, עם מחיר מדוייק פר אריח או פר מטר.
  • עיצובים – לא משנה באיזה סוג של אריח תבחרו ובאיזה גודל, הרי שתוכלו להשיגו כמעט בכל עיצוב שתירצו. מרצפות בעלות צבע חלק ואחיד, מרצפות מעוצבות ומאויירות, כאלה שחורות ואף בסגנון טרצו או דמוי פרקט. רק הקפידו לציין בחוזה שאתם האחראיים הבלעדיים על בחירת סגנון העיצוב של כל אריח ואריח שיותקן בביתכם. אחרת תיאלצו להסתפק בסטנדרט שיבחר הקבלן.

האפשרות לבחור סוגי ריצוף בעצמכם אף תאפשר לכם לבצע התאמות מראש של הריצוף לצבע הקירות, החיפויים השונים ולמעשה לטון העיצובי של הבית כולו. לאחר הכניסה לדירה פעולות אלו כבר יהיו מסובכות יותר.

לקנות דירה יד שנייה – גם במקרה הזה ניתן לשנות והמון

גם כאשר רוצים לקנות דירה מיד שנייה, ממש אין צורך להתפשר על הריצוף שמיושם בה כרגע. דעו לכם כי רוב סוגי הריצוף הקיימים כיום ניתנים להדבקה על גבי ריצוף קיים בקלות, כך שניתן לחדש את מראה הרצפה מבלי לעקור את הריצוף הנוכחי. באמצעות החלפת הריצוף תוכלו לשנות את מראה הדירה לחלוטין ולהפוך אותה להרבה יותר פונקציונאלית ומעוצבת לטעמכם. לשם כך עליכם לשאול את עצמכם מספר שאלות:

  • האם מצב הריצוף הקיים מספק אתכם? מרצפות שונות בגובהן, מרצפות שבורות, מרצפות שמתנדנדות או כאלה שמלאות בשריטות וכתמים שלא ניתן להסיר – כל אלו סימנים שכדאי להחליף את הריצוף במיידי.
  • האם העיצוב של הריצוף מתאים לכם או שהינכם מעוניינים בריענון והתאמה אישית? תתפלאו לגלות כיצד החלפה של ריצוף מבחינת סגנון העיצוב, יכולה להפוך גם דירה מייד שנייה לכזאת שנראית יוקרתית מקבלן.

כל עוד תתקשרו עם חברה מקצועית בתחום הריצוף כמו המרצפים, הפרוייקט גם לא יהיה מסובך מידי. חברה שכזאת תשמח לייעץ לכם לגבי סוג האריחים שהכי יתאים לדירה שלכם, פונקציונאלית ועיצובית, תספק לכם את האריחים האיכותיים ביותר ואף תדע לקשר אתכם עם מתקין מקצועי שלא יאכזב אתכם. שיהיה בהצלחה!

מאמרים נוספים: