שתף את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
שיפוץ דירה לאחר נזילה

שיפוץ דירה לאחר נזילה מהגג

דגשים שיעזרו לכם לבצע שיפוץ דירה לאחר נזילה שיטפל בנזק וימנע תקלות בהמשך

עבור מרבית האנשים שעומדים בפני שיפוץ דירה לאחר נזילה, מדובר בתהליך מורכב שיכול לארוך זמן רב יותר, מאשר הם תכננו בתחילת הדרך. בדרך כלל זה קורה כאשר השיפוץ כולל בתוכו כמה וכמה אזורים בבית, כלומר כשלא מדובר רק בשדרוג עיצובי בחדר מסוים אלא בשינוי של ממש, למשל החלפה של המרצפות. תהליכים כאלה יכולים "לייצר" מצבים בלתי צפויים במהלך השיפוץ והם דורשים שימת דגש על היבטים שהם הרבה מעבר לוויזואליות – ומכאן שייעוץ מקצועי הינו הכרחי, על מנת להשיג תוצאות שיחזיקו מעמד לאורך זמן. נזילה מהגג היא אחד מהמקרים שבהם שיפוץ יכול להפוך לתהליך ארוך יותר מהרגיל ולהסתבך, אלא אם חושבים מראש על הפתרונות המיטביים לבעיה.

שיפוץ דירה בעקבות נזילה מהגג – מה הוא יכלול?

זיפות גגות הוא הדרך הידועה והוותיקה ביותר, לביצוע של איטום עבור גג שנוזל. זוהי שיטה מיושנת אבל יעילה, שמסייעת מאוד להתגבר על בעיות של נזילה מהגג בעונת הגשמים – כאשר שכבת הזפת חוסמת את המעבר של המים אל תוך המבנה. עם זאת, במקרים שבהם הנזילה כבר גרמה לנזק של ממש, ייתכן ששיטה זו לא תספיק ויהיה צורך בשיפוץ נרחב יותר, שייתן מענה כפול: ימנע את חדירת המים וגם יסייע למניעת נזקים לטווח הארוך.

ריצוף של הגג על ידי מרצפות איכותיות, יהיה יקר יותר אך גם יהווה פתרון אמיתי וארוך טווח. על מנת להשיג יעילות מרבית של שיטה זו, חשוב להניח שכבה מגנה על הקרקע הישירה, משמע הגג עצמו – ורק אז להניח את המרצפות. אם קיימות כבר מרצפות על הגג, כמובן שיש להרים אותן, לאטום מחדש את הגג בשיטה הנבחרת – בין אם זה זיפות, איטום באמצעות יריעות או כל שיטה אחרת – ולהניח את הרצפה החדשה לאחר מכן.

תיקון וחידוש המבנה הפנימי במסגרת השיפוץ

ישנן לא מעט בעיות אשר לחות-יתר שמקורה בנזילה מהגג, עלולה לגרום להן והן לא תמיד נראות לעין: לעתים מתרחש תהליך איטי מאוד של נזילה, שאינו גורם לטפטוף משמעותי אלא לספיגה של לחות בתקרה ובקירות, שגורמת לנזקים רק לאחר זמן רב מאוד, אך הם משמעותיים ואף מסוכנים לבריאות.

חשוב לבדוק מהי המוכנות של הקרקע לשינוי כמו החלפת ריצוף והאם יש צורך בשיפוצים נרחבים יותר של הרצפה, עליה מניחים את המרצפות החדשות. בבתים שיש בהם יותר מקומה אחת – חשוב כפליים לבדוק זאת, כיוון שנזילה שנגרמה בקומה העליונה וחדרה לקומה התחתונה, עלולה להפוך למאתגרת במיוחד, כאשר מעוניינים להחליף את הריצוף בקומה העליונה ומגלים בעיית לחות משמעותית שהופכת את התהליך למורכב יותר. קבלת ייעוץ ממומחים בתחום של ריצוף ותחילת התהליך רק לאחר קבלת החלטה מושכלת ותכנון מפורט, יסייעו לתהליך שיפוץ שנכון לבית, כזה ש"יעשה את העבודה" באמת ויעזור למניעת נזקי לחות דומים.

מאמרים נוספים: