שתף את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
אריחים למטבח

אריחים למטבח – מה צריך לקחת בחשבון בעת השיפוץ?

אריחים למטבח – הקריטריונים החשובים ביותר

המטבח מהווה את אחד מהחדרים השימושיים ביותר בבית ולכן חשוב כי האריחים בו יבחרו בחוכמה, כך שיתאימו הן פונקציונאלית והן עיצובית לצרכים ולרצונות המדוייקים שלכם. מתכננים לשפץ את המטבח הקיים או לשנות את המראה הסטנדרטי של מטבח שקיבלתם בדירה חדשה מקבלן? להלן מדריך מקוצר שיעזור לכם לבחור אריחים למטבח תוך התמקדות בשני מישורים מרכזיים – פונקציונאליות החומר ממנו עשויים האריחים והמראה העיצובי שלהם.

סוג החומר של האריחים

אם בעבר מגוון סוגי החומרים שניתן היה לבחור ממנו אריחים למטבח היה מוגבל מאוד (לא כל סוג אריח יכול לעמוד בתנאי הרטיבות והלכלוך שנוצרים בחלל זה), הרי שבימינו כבר מדובר במגוון רחב מאוד. להלן כמה דוגמאות פופולאריות במיוחד:

  • גרניט פורצלן – אריחים סינתטיים שעשויים מפורצלן שנדחס בטמפרטורות ולחצים גבוהים ביותר. אריחים אלו נחשבים לחזקים והעמידים ביותר, הם קלים לניקוי ומגיעים במגוון רחב מאוד של צבעים, גוונים וסגנונות עיצוב, כולל אפשרות לריצוף דמוי פרקט שרבים אוהבים.
  • קרמיקה – אריחים מקרמיקה נחשבים לאפשרות מאוד יוקרתית וניתן למצוא אותם במגוון עיצובים רחב. אם בעבר לא היה מומלץ להשתמש בהם בחדרים שנוטים לרטיבות דוגמת מטבחים, הרי שבימינו ניתן ליישם בהם שכבת סיבי זכוכית שמגנה עליהם ולבחור בכאלה עם רמת ליטוש גבוהה שמונעת החלקה.
  • אבן טבעית – היתרון של אריחים למטבח מאבן טבעית הוא המראה המיוחד שנוצר (כל אבן והמראה שלה) וכמו כן החספוס הטבעי שלהם שעוזר במניעת החלקה. יתרון נוסף הוא האפשרות לחדש את מראה הרצפה באמצעות ליטוש, מה שמאוד קשה לביצוע באריחים הסינתטיים.
  • שיש – השימוש באריחי שיש במטבח נפוץ מאוד כאשר מעוניינים ליצור אחידות עיצובית בין משטח העבודה (במרבית המטבחים המשטח עשוי משיש) לבין הרצפה. מדובר באריחים חזקים מאוד אך יש לקחת בחשבון כי חשוב לנקות אותם באופן תדיר ולמנוע הצטברות נוזלים על גביהם, על מנת שלא יופיעו כתמים למיניהם.

אריחים למטבח – המראה העיצובי

מלבד לפונקציונאליות הנדרשת לשם יישום אריחים במטבח, ישנה חשיבות גם למראה העיצובי שלהם. להלן מספר דוגמאות שכדאי לקחת בחשבון בעת הבחירה בסוג אריח כזה או אחר:

  • המטבח שלכם קטן יחסית? רצוי כי תבחרו באריחים גדולים שמגדילים את תחושת החלל הפנוי בחדר.
  • המטבח שלכם גדול מאוד? השתמשו באריחים שכוללים "פאזות" על מנת לגרום לו להיראות יותר חמים ואינטימי.
  • המראה הכפרי הוא האהוב עליכם? אריחים בצבעי חום- אפור שמדמים עץ הכי יתאימו לכם. אריחי גרניט פורצלן דמוי פרקט הם אפשרות נהדרת מהבחינה הזאת.
  • אתם משפחה בשלנית שמבלה שעות רבות במטבח? עדיף כי תשקלו לבחור באריחים כהים יחסית, מה שמסייע בהימנעות מניקוי מתמיד של הכתמים המצטברים על הרצפה במטבח.

היעזרו במומחים

על מנת לבחור אריחים למטבח באופן מושכל שייקח בחשבון את כל את כל הצרכים הפונקציונאליים והעיצוביים שלכם גם יחד, רצוי תמיד להתייעץ עם המומחים לפני כן. אנו המרצפים נוכל לעזור לכם ליצור הרמוניה בין הריצוף במטבח לריצוף של שאר חדרי הבית, ואף לחיפויי קירות המטבח שלכם. שיהיה בהצלחה!

מאמרים נוספים: