שתף את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
פרקט למינציה

פרקט למינציה – היתרונות והסוגים השונים

מדוע כדאי לכם לרכוש פרקט למינציה ואילו סוגים קיימים?

מזה כמה עשורים שבבתים ומשרדים רבים ניתן למצוא פרקט בתור משטח לרצפה, בעיקר כזה העשוי מעץ. זוהי הייתה האפשרות היחידה לאורך שנים, אך בשנים האחרונות נכנסו אל חיינו עוד כמה סוגים של פרקטים, כשאחד היותר מבוקשים שבהם הוא פרקט למינציה. מה הופך אותו לכל כך מבוקש? מהם היתרונות שלו על פני פרקט העץ הקלאסי? ואילו אפשרויות רכישה קיימות? להלן התשובות לכל השאלות.

במה עדיף פרקט הלמינציה על פרקט העץ?

פרקט העץ אומנם מאופיין במראה נהדר וגם מסוגל לבודד היטב מבחינה תרמית, אך אי אפשר להתעלם מהמחיר היקר שלו וגם מצרכי התחזוקה המרובים שלו. ישנם סוגי ריצוף שונים ההמציעים חלופות זאת. למשל, פרקט למינציה פותר את הבעיות הללו ומאופיין במחיר זול הרבה יותר וגם לא זקוק לצרכי תחזוקה כלשהם. מעבר לזאת, הוא מציע עוד מגוון רחב של יתרונות למי שמשכיל לרכוש אותו:

  • אפשרויות תיקון והחלפה – פרקטי למינציה אינם מגיעים בלוחות גדולים אלא בחלקים שמתחברים אלו לאלו במנגנונים שונים. משום שכך, כאשר נגרם נזק לאחת היחידות ניתן לבצע החלפה בקלות ולא להיות מחוייבים להחליף את כל הפרקט.
  • התאמה לכל חדרי הבית – בזכות פיתוחים עכשוויים, ניתן להשתמש בפרקטי הלמינציה בכל חדרי הבית, כולל בחדרים רטובים כגון המטבח וחדר הרחצה.
  • מגוון אינסופי של עיצובים – מראה הפרקט נקבע על ידי מדבקת הלמינציה המנוילנת שבחלקו החיצוני. משום שכך, ניתן למצוא אינספור עיצובים וסגנונות ולהשיג התאמה אישית מושלמת.

אילו סוגים  ניתן למצוא?

בבואכם לבחור פרקט למינציה תגלו כי הוא קיים במגוון סוגים. חשוב מאוד להכיר את כולם על מנת לבצע בחירה נכונה שאכן תתאים לחלל המדובר ולצרכים שלכם. להלן הסוגים השונים:

  • MDF לעומת HDF – פרקטי למינציה שעשויים מ- HDF נחשבים לאיכותיים יותר וזאת משום שהם עמידים יותר כנגד מים מאשר אלו העשויים מ- MDF. קיימים גם פרקטים שעמידים לחלוטין כנגד מים (למשל פרקט פולימרי שמתאים גם לחדר האמבטיה), אך אם ויתרתם עליהם, השתמשו ב- HDF בחדרים שמאופיינים ברטיבות מוגברת כגון המטבח.
  • מקדם שחיקה של הפרקט – ניתן לחלק את פרקטי הלמינציה בהתאם לרמת השחיקה שלהם. עבור השימוש הביתי מתאימה רמת שחיקה של AC3 (לחדרי שינה בעיקר) כאשר בחדרים שבהם יש יותר תנועה (הסלון, למשל) רצוי להעדיף פרקט למינציה בעל רמת שחיקה של AC4.
  • עובי הפרקט – ככל שתבחרו בפרקט עבה יותר, כך גם איכותו תגדל וגם מחירו. ניתן למצוא עוביים שונים של החל מ- 6 מ"מ.
  • מנגנון ההתקנה – ככל שלוחות הלמינציה מתחברים אלו לאלו בצורה מדויקת וחזקה יותר, כך הם עמידים יותר בפני חדירת מים. מנגנון הקרונו האירופאי נחשב לאיכותי מכולם.

בחברת המרצפים תוכלו למצוא פרקטי למינציה מגוונים ולבחור בהם באופן מושכל, באמצעות שירותי הייעוץ של החברה. אנו נחשבים לחברה המובילה בישראל בתחום הריצוף, מה שמתבטא לא רק במגוון רחב של פרקטים אלא גם בחומרי גלם איכותיים, התקנה מקצועית ומחירים נוחים ומשתלמים. מוזמנים ליצור עימנו קשר ולשמוע פרטים נוספים.

 

מאמרים נוספים: