שתף את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
ריצוף לגינה

איך לבחור ריצוף לגינה וכיצד עוד תוכלו לעצב אותה?

בחירה נכונה של ריצוף לגינה ועיצוב מותאם

משאת נפשם של ישראלים רבים היא לגור בבית פרטי או בדירת גן עם ריצוף לגינה נוח כדי ליהנות מישיבה בגינה נפלאה שתיצור עבורם חיים איכותיים.

ריצוף לגינה

לפני הכניסה למגורים בבית זה, מתכננים את נראותה של הגינה בהתאם לתנאי השטח, למבנה הגאומטרי של הגינה ולרצונם של בעלי הנכס. כדי ליצור את הגינה האידאלית נעזרים הלקוחות במקרים רבים במתכנני גינות אשר מציעים להם כמה אופציות פונקציונליות, כדי להקים עבורם גינה מרהיבה ביופייה.

כך מתכננים היכן ימוקמו העצים בהיקף הגינה ואם מדובר בעצי פרי או עצי נוי, אזורים שבהם יישתלו פרחים המתאימים למיקום זה על פי כמות האור והשמש בחצר זו, הזמנת פרגולה ורשת צל. נושא חשוב נוסף הוא תכנון השבילים כדי שאפשר יהיה לעבור מהבית למחסן, לפרחים, לעצים, לפרגולה, לפינת הישיבה בגינה ועוד.

אופציות הריצוף לגינה כוללות אבן טבעית כמו צפחה, בזלת ואופציות נוספות של אבן לא טבעית כמו גרניט פורצלן. הלקוחות בוחרים את הריצוף על פי טעמם, ההתאמה של הגוון לשטח וההמלצה המקצועית של מתכנן הגינות. יש לשים לב ולבחור ריצוף חוץ בעל דרגת חספוס גבוהה 10 R כדי שדיירי הבית לא יחליקו בעת השהייה שלהם מחוץ לבית ובמיוחד כאשר שוטפים את האריחים ואת המרחב והשטח כולו רטוב.

הקמת גינה יפהפייה בחצר

עם המעבר לבית שיש בו חצר, גינה מטופחת היא פרויקט משפחתי ולכן בני הבית נרתמים בדרך כלל לנושא זה. אחד הנושאים החשובים בעניין זה הוא טיפוח הגינה והעציצים בעזרת קומפוסט כדי להעניק לפרחים, לצמחים ולעצים תנאי קרקע מעולים כדי שהם יוכלו להעצים את היבול ולהצמיח פרחים ופירות איכותיים. קומפוסט איכותי לגינה הוא מקור אנרגיה מצוין לכל מה שקיים בגינה ואפשר לראות באופן קבוע את ההשפעה החיובית שלו על צמיחת הפרחים והעציצים.

הפרחים פורחים במהירות ורואים ניצנים רבים של פרחים נוספים שעומדים לפרוח, כמות הפירות גדלה משנה לשנה וצמרות העצים הופכות לעבותות לאור הענפים הרבים שצומחים בהן.

השבילים בגינה

בין השבילים בגינה קיימים גם השבילים אשר מובילים לבריכת השחייה וסביבה. לאור העובדה שכל מי שיוצא מהבריכה הוא רטוב וקיימת סכנת החלקה, במיוחד כשמדובר בילדים שאוהבים לצאת מהבריכה ומיד לרוץ, רוכשים ריצוף חוץ בעל דרגת חספוס גבוהה שהוא ייעודי לשטח סביב בריכת השחייה. לכן מקפידים ומזמינים ביצוע של ריצוף זה בלבד, כדי למנוע מצבי החלקה

מאמרים נוספים: