שתף את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
שיפוץ בית

בעת שיפוץ בית הזהרו מפגיעה בצנרת ביוב ותשתיות

איך להיזהר מלפגוע בצנרת ביוב ותשתיות בעת שיפוץ בית?

שיפוץ בית הוא פרויקט חשוב עבור כל משפחה ולכן הדיירים עושים כל שניתן כדי לשכור את שירותיהם של אנשי מקצוע מעולים, אשר יבצעו עבודה יסודית מתחילתו של הפרויקט ועד סיומו.

טיפול בנושאי תשתיות בבית

בבתים וותיקים רבים קיימת צנרת ברזל ישנה אשר עם השנים העלתה חלודה וקורוזיה. החומרים הללו מצטברים מעל הצנרת וגם בתוכה ולכן הם מקטינים באופן משמעותי את קוטרו של הצינור. כתוצאה מכך זרם המים הוא איטי ויוצר אי נוחות הן בעת הרחצה והן בעת שטיפת הכלים. הפתרון לכך הוא שליפת צינור הברזל הישן והתקנה של צינור פלסטיק PVC  איכותי אשר עומד בתקן הישראלי.

לצורך ביצוע עבודות ביוב, יש להרים את הריצוף הנוכחי הן אם מדובר בריצוף בבית כמו בחדרי האמבטיה, במטבח ולאורך הנתיב של הצנרת. שיטת העבודה היא לראות מהו המסלול של הצנרת ובהתאם לכך לפתוח את שורות הריצוף הרלוונטיות בלבד. אם מדובר בצנרת ישנה, מגלים ומוציאים אותה וגם את התשתיות הישנות כיוון שהן אינן אפקטיביות. לאחר שהמקום יבש לחלוטין, מכינים תשתית חדשה של חול שומשום ועליה מחברים את הצנרת החדשה. בתום החלפת ביוב מבטנים את הצנרת היטב כדי למנוע תזוזה. אנשי מקצוע אשר עוסקים בתחום זה שנים רבות, מבצעים בדרך כלל עבודה מיומנת ולכן מקפידים על כל פרט ופרט.

ריצוף פנים הבית

בתום ביצוע עבודות ביוב יש להדביק ריצוף מעליהם. מכיוון שהורדו כמה שורות של ריצוף, אם לבני הבית קיימות מרצפות זהות נוספות, אפשר לרצף את המיקומים הללו באמצעות ריצוף זה, לדאוג למרוח רובה איכותית וכך להחזיר את המצב לקדמותו.

ברוב המקרים לאחר העבודות הללו מחליטים לרצף את הבית בריצוף חדש ולכן בוחרים בריצוף המתאים ביותר כמו ריצוף גרניט פורצלן, או ריצוף דמוי פרקט שמעניק לכל הבית מראה יפהפה ואצילי. בחדרי האמבטיה והשירותים לאור השימוש התכוף במים והלחות הרבה שמצטברת בחדרים האלה, מרצפים באריחים ייחודים שהם בעלי דרגת חספוס, כדי למנוע החלקות של בני הבית על הרצפה, דבר שהוא מסוכן ביותר.

שיפוץ בית ללא החלפת תשתיות

לקוחות שמחליטים על החלפת הריצוף ללא צורך בהחלפת תשתיות או החלפת צנרת כיוון שהמערכות הללו תקינות, מבצעים זאת באמצעות קבלני שיפוץ מנוסים אשר מורידים את כל הריצוף הקיים ומבצעים את התקנת הריצוף החדש במיומנות רבה, כדי לא לפגוע בצנרת הקיימת בבית.

 

 

מאמרים נוספים: