שתף את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
ריצוף לפינות אוכל

טיפים לפרוייקט ריצוף לפינות אוכל

הטיפים לעבודה מושלמת של ריצוף לפינות אוכל

אם אתם בונים בית חדש או משפצים, אחד הדברים שתצטרכו להקדיש לו מחשבה זה ריצוף הבית.  בעיצוב הבית יש חשיבות לבחירת ריצוף מתאים לכל חלל  למשל, ריצוף לפינות אוכל, למטבח, לסלון ועוד. כל חדר יעמוד בפני עצמו אך יהיה בקשר עיצובי עם החדרים האחרים והקו העיצובי של הבית כולו.

עיצוב פינות אוכל

כיום נוטים לפתוח חללים ולטשטש גבולות בין פינת אוכל הסלון והמטבח וכך הופכת פינת האוכל לחלק בלתי נפרד מחלל הבית, כדי להפרידה ולהבדיל אותה משאר אזורי החלל, ניתן להשתמש באלמנטים עיצוביים, שולחנות אוכל יוקרתיים, אקססוריז ובאמצעות ריצוף הרצפה באריחים שונים, הטרנד כיום אם רוצים להשיג מראה של פינות אוכל יוקרתיות הוא לרצף את אזור פינת האוכל באריחים מצוירים פסיפסים שידמו למראה שטיח רצפתי, ניתן לרצף כך רק את אזור השולחן או את כל אזור מתחם פינת האוכל, עיצוב שכזה נותן מראה ייחודי ושונה לפינת האוכל, אפשרות נוספת ליצירת בידול ניתן להשתמש באריחים המצוירים כחיפוי על הקירות הגובלים עם הפינה, חשוב לשים לב שהריצוף והחיפוי המצוירים ישתלבו עם סגנון הריהוט והעיצוב הכללי של החלל כולו.

טיפים לבחירת ריצוף לבית ולפינת אוכל בפרט

בעת בחירת ריצוף יש לשלב עם האלמנטים העיצוביים גם חשיבה פרקטית כדי לקבל את התוצאה הטובה ביותר בתקציב שלכם,

  • איכות- ריצוף הוא אלמנט חשוב שקשה ויקר להחליפו ולשדרגו בהמשך, לכן ישנה חשיבות רבה לבחירה ולא כדאי להתפשר על איכות.
  • תכונות הריצוף- יש סוגים רבים של מרצפות ולכל אחת מהם תכונות שונות ישנם סוגי ריצוף המתאימים לאזורים שונים בבית, לדוגמה לבדוק דרגת השחיקה ודרגת הספיגה, במקומות כמו מטבח פינת אוכל דרגות השחיקה צריכות להיות גבוהות יותר משום שמונח עליהם שולחן וכסאות אשר מזיזים אותם יותר והמרצפות נשחקות.
  • בחירת ריצוף שקל לנקות- ריצוף פינת אוכל צריך להיות קל לניקוי שכן אזורים אלו מתכלכלים יותר מהרגיל דגמים לבנים לחלוטין או כהים מאוד קשים לניקוי רצוי לבחור צבע בינוני או דוגמה מקושקשת.
  • התאורה והתצוגה של האריחים באולמות התצוגה שונה מהתאורה בבית לעיתים האריח מונח במאונך על הקיר בסביבה חשוכה או מוארת מדי, חשוב לבחון את האריחים בבית בתאורה הנכונה ורק אז להחליט.
  • מחוספס או חלק- ככל שהאריח מחוספס יותר כך קשה לנקותו אך כשהוא חלק יש סכנת החלקה.

ניקיון ומניעת שריטות בריצוף

רצוי לשטוף רצפות עם מים פושרים משום שמים חמים עלולים לגרום לבלאי ולהסרת שכבת המגן, רצוי להימנע מחומרי ניקוי בעלי חומציות גבוהה.

חשוב להימנע משריטות באריחים שכן הלכלוך נוטה להצטבר בהם לכן חשוב לצפות את רגלי השולחן והכיסאות בבד לבד או רגליות סיליקון ולהשתדל להרימם לפני שמזיזים אותם.

 

 

 

מאמרים נוספים: