שתף את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
שיפוץ מטבח

בחירת ריצוף בעת שיפוץ מטבח – הסקירה שתעשה לכם סדר

שיפוץ מטבח – כך תבחרו נכון את הריצוף שלכם

אנשים רבים מידי נכנסים לפרוייקט שיפוץ המטבח שלהם כשהם מתמקדים אך ורק בבחירת הארונות ומשטחי העבודה החדשים שלו, והם שוכחים לגמרי היבט מאוד חשוב – כל מה שקשור לריצוף שלו. כאשר מחליטים על שיפוץ מטבח הבית חשוב מאוד לתת את הדגש גם על הריצוף ולבחור בו באופן מושכל באמצעות הכרה של כל האפשרויות הקיימות בתחום. להלן סקירה שתעשה לכם קצת סדר בעניין ותקל עליכם את תהליך הבחירה.

 

סוגי ריצוף מומלצים למטבח

כאשר באים לבחור ריצוף חדש בזמן שיפוץ מטבח, חשוב לקחת בחשבון את התנאים המיוחדים של חדר זה, דוגמת מים שמטפטפים לעיתים על הרצפה כמו גם שומנים וחומרים אחרים שיכולים להכתים ולפגוע באריחים. מסיבה זו חשוב מאוד לבחור באריחים שאכן מסוגלים לעמוד כנגד מפגעים שכאלה. להלן הסוגים השונים שיכולים להתאים עבור ריצוף מטבחים מהבחינה הזאת:

  • קרמיקה – אריחים אלו הינם חזקים מאוד ובימינו ניתן להשיגם גם בגרסה שמתאימה לחדרים רטובים. הדבר מתאפשר באמצעות יישום של שכבת סיבי זכוכית שמגנה עליהם מפני כתמים ואפשרויות ליטוש שמונעות החלקה על גביהם.
  • גרניט פורצלן – אריחים אלו נחשבים לחזקים ביותר בתחום הריצוף וניתן להשיגם במגוון צבעים וסגנונות. ההמלצה בכל הקשור למטבחים היא לרכוש אריחי גרניט פורצלן full-body מאחר והם חזקים יותר מאחרים ובציפוי גלזורת זכוכית, מה ששומר על ברק ומונע הכתמה.
  • אריחים טבעיים – בקטגוריה זו ניתן למצוא ריצוף שעשוי מחומרים טבעיים בלבד (קרמיקה וגרניט פורצלן הינם סינתטיים) ובראשם השיש והאבן הטבעית (חברון, צפחה ועוד). היתרון של ריצוף מאבן טבעית הוא בכך שניתן ללטש את הרצפה לאחר מספר שנים ואילו היתרון של ריצוף שיש מתבטא בעיקר במראה העיצובי שמשתלב נהדר עם משטח השיש של המטבח עצמו.

את כל סוגי האריחים שלעיל רצוי לרכוש בצורת אנטי-סליפ, כלומר, מחוספסים במידה משמעותית כך שהם לא יחליקו.

הריצוף כגורם עיצובי

כאשר משפצים את המטבח חשוב מאוד לבחור את הריצוף על פי הצרכים הפונקציונאליים אך אין להזניח את ההיבט העיצובי, כך שיתאים באופן מושלם לסוג הארונות, משטח העבודה וגם יזרום בצורה הרמונית עם הרוח העיצובית של שאר חדרי הבית ובראשם הסלון. להלן מספר קריטריונים שחשוב להתייחס אליהם על מנת להשיג את ההתאמה המושלמת מבחינה עיצובית:

  • צבע האריחים – עיצוב נפלא מתחיל ברצפה נקייה שלא נשקפים ממנה כתמי מים לאחר כל פעולת בישול פשוטה. לכן מומלץ שלא לבחור באריחים עם צבעים בהירים מדי שכל לכלוך נראה על גביהם מייד.
  • גודל האריחים – עבר מטבחים קטנים מומלץ להשתמש באריחים גדולים, שכן ככל שהאריח גדול יותר כך נוצר מראה נפחי ומאוורר יותר. במטבחים גדולים ניתן להשתמש באריחים בכל גודל שהוא.
  • עיצובים מיוחדים – חלק מהאריחים שציינו מגיעים בעיצובים מיוחדים שכדאי לקחת בחשבון. למשל, אריחי קרמיקה מאוירים, ריצוף גרניט פורצלן דמוי עץ (נראה ממש כמו פרקט) ועוד. הבחירה צריכה להתבצע בהתאם לטעמכם אך רצוי להתייעץ גם עם המומחים.

שיפוץ מטבח – אל תתחילו במשימה לפני שתתייעצו עם חברת המרצפים

כפי שבוודאי הבנתם, קיימות אפשרויות רבות בתחום הריצוף למטבחים וישנם שיקולים רבים שיש לקחת בחשבון לפני שמקבלים החלטה. לכן רצוי שלא להיכנס לפרוייקט שיפוץ מטבח מבלי שמתייעצים לפני כן עם המומחים של חברת המרצפים. אנו נדע לאפיין את הצרכים שלכם, הן הפונקציונאליים והן העיצוביים, ובהתאם לזאת להמליץ לכם על סוג הריצוף המתאים ביותר למטבח שלכם. מוזמנים ליצור עימנו קשר לקבלת פרטים נוספים.

מאמרים נוספים: