שתף את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
שיפוץ הבית

שיפוץ הבית- מה קודם? עבודות גבס או ריצוף?

עבודות גבס או ריצוף? – כך תשמרו על סדר שיפוץ הבית

חסכתם כסף לשיפוץ הנכסף ואתם כבר רואים בדמיונכם כיצד הדירה תיראה לאחר שיפוץ הבית. אך מעבר לתוצאה הסופית הרצויה, תהליך השיפוץ מלווה בקבלת החלטות בצורה מושכלת כדי להימנע מפגמים וליקויים חוזרים. אחת השאלות הנפוצות היא מה עושים לפני מה – גבס או ריצוף?

שיפוץ בית – ריצוף

שיפוץ הדירה מהווה הזדמנות מיוחדת לשנות ולעצב את הדירה שלכם כפי שאתם רוצים- מארונות מטבח ואמבטיה ועד ריצוף לבית. אך חשוב לקחת בחשבון שאת כל ההחלטות והמהלכים יש לבצע בצורה חכמה ומושכל, על ידי קבלן מקצועי ומנוסה, בכדי להימנע מתיקונים מתמכים והוצאות כספיות מיותרות.

במידה והחלטתם לבצע החלפת ריצוף הבית, או ריצוף חוץ, כדאי לקחת בחשבון שיש סוגי ריצוף שונים ומספר רב של אריחים. לכן, רצוי לבחור את האריח שהכי יתאים לדירה שלכם, גם מבחינה פונקציונאלית וגם מבחינה עיצובית. מבחינת סוגי האריחים הקיימים, ניתן למצוא את האריחים העיקריים הבאים:

  • קרמיקה- אריחים העשויים מחרס דחוס וקיימים בשלל גוונים. אריחים אלו נחשבים יקרים וגם עדינים ולכן שריטות ייראו עליהם די בבירור.
  • גרניט פורצלן- אריחים אלו עמידים יותר בפני שריטות ורטיבויות
  • ואף הם קיימים בשלל גוונים וצבעים.
  • אריחים טבעיים- מורכבים מאבנים רבות כמו שיש, אבן חברון ועוד. שילוב האבנים הרבות מעניק לרצפה מראה ססגוני ומיוחד. כדאי לקחת בחשבון שריצוף טבעי לא יתאים לשימוש בחדרי רחצה וחדרים חיצוניים היות והוא רגיש לכתמים ומים.

עבודות גבס

בין השיפוצים הנפוצים ניתן למצוא את עבודות הגבס, המהוות פתרון אידיאלי, זול ומהיר לאלו המחפשים שלל פתרונות עיצוביים למגוון חדרי הבית. היות ומדובר בחומר "קל", העיצוב והשימוש בגבס נוח ופשוט ולכן גם ניתן להתאים ולשנות אותו גם בפעם הבאה שנרצה לרענן את עיצוב הבית.

כאשר בוחרים באופציה של עבודות גבס חשוב לדעת כיצב לעבוד איתו. נכון שהוא חומר "קל" לעבודה, אך הוא חומר פגיע ואתם יכולים בקלות לעשות עבודה שבטווח הארוך תהיה לא איכותית, לא יציבה ולא מתאימה. ישנם הרבה מאוד פרמטרים שחשוב לשים לב ולדעת לפני שמתחילים בעבודה עם גבס.

אז מה עושים לפני מה?

בדרך כלל בניית מחיצות הגבס תעשה לפני הריצוף, היות ואת מחיצות הגבס אנו מניחים על הריצוף. לכן, בשלב הראשון יש לסיים לרצף את חלל הדירה ורק לאחר מכן להתקין את מחיצות הגבס.

כדאי לזכור כי מחיצות הגבס רגישים ללחות ורטיבויות (יש אמנם ציפויים היכולים לפתור באופן חלקי את הבעיה, אך לא באופן מושלם) ולכן, במידה ובחרנו לשים קירות גבס בחללים רטובים, רצוי ליצור הגבהה מתאימה, כך, ריצוף מתחת לקיר ימנע נזילות בצורה יותר טובה מאשר אם יישבו עליו לוחות גבס.

כמו כן, במקרה וצריך לבצע שינויים במחיצות הגבס לאחר זמן, במידה והתקנו את לוחות הגבס לאחר הריצוף, לא נצטרך להשלים רצפות ואריחים שונים.

 

 

מאמרים נוספים: