שתף את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
חימום ביתי

איך להתאים את הריצוף למערכת חימום ביתי

התאמת הריצוף למערכת חימום ביתי

בשנים האחרונות לקוחות רבים אשר עוברים לבית חדש או מבצעים שיפוץ רחב ידיים, מעוניינים להתקין מערכת חימום ביתי תת רצפתי לאור היעילות הרבה שלה. בדרך זו אין צורך להפעיל מזגן בחורף באופן נקודתי אלא כל המרחב הוא חמים ודבר זה יוצר חימום נעים ביותר בתוך כל חלל הבית.

מהי מערכת חימום תת רצפתית

לאחר קבלת מחיר מערכת חימום תת רצפתי, עוברים לשלב התקנתה. זוהי מערכת אשר מחממת את כל השטח הקיים בין הבטון המוחלק לבין הריצוף. המערכת מחממת באופן אחיד את כל החלל ובדרך זו מחממת את כל הריצוף שמודבק מעליה. לאור זאת כל המרצפות מתחממות ולכן אפשר ליהנות מהליכה נעימה וחמימה גם בחורף, עם גרביים ואפילו יחפים. את המערכת לא מכבים אלא משאירים אותה פעילה לאורך כל הזמן וכך התרמוסטט מווסת את דרגת החום בהתאם לדיירים ולטמפרטורה שקיימת בבית. הוא דואג שתמיד תהיה הטמפרטורה הנכונה ביותר לגדולים ולקטנים.

תהליך התקנת מערך החימום התת רצפתי

אנשי מקצוע מובילים בתחום זה מפלסים את הבטון המוחלק ודואגים שהוא יהיה ישר לחלוטין. לאחר מכן מתקינים מערכת חימום תת רצפתית אשר מבוססת על עיקרון של חימום מים בצינור האחיד והארוך. אופציה נוספת היא התקנת מערכת חימום אשר מבוססת על חימום צנרת באמצעות חשמל.

בתום ההתקנה בוחנים ומוודאים שהכול תקין ומאפשרים למערכת להתייבש באופן מיטבי לאורך כמה ימים ולאחר מכן מדביקים אנשים מקצוע מנוסים את האריחים מעל המערכת על הוראות הבטיחות.

בחירה של ריצוף למטרה זו

יעילות החימום תהיה מקסימלית אם שכבת הריצוף תהיה עבה פחות וכך בני הבית יחושו היטב את החימום. האריחים שמתאימים להתקנה מעל החימום בם טרצו, גרניט פורצלן, קרמיקה, גרניט או לחלופין רצפת בטון. לפני הקניה יש לוודא שהחום יעבור דרך אריח זה בהתאם לדרגת העובי שלו כך שתהיה אפקטיביות למערכת הייחודית שהותקנה.

איך לבחור את הריצוף האיכותי ביותר למטרה זו

נציגי המכירות באולמות התצוגה הם מומחים בתחומם ולכן הם יוכלו לסייע ללקוחות ולהמליץ להם על הקטגוריות של סוגי הריצוף שהם המתאימים ביותר למטרה זו. לאחר שקיימת הסכמה על סוג החומר יחליט הלקוחות אם הם מעוניינים בגוון זה או אחר, בגודלו של האריח ובמרקם הרצוי, מאט, מחוספס או מבריק.

האפשרויות הן רבות והחשיבה היא להתאים את הריצוף לקו העיצובי שנבחר לבית זה, לריהוט ולציוד שהוזמן. המגמה היא ליצור הרמוניה מושלמת ושמירה על קווים נקיים עבור התאמה מושלמת לסגנון הכפרי, המודרני, הקלאסי או לכל סגנון אחר שאהוב על בני הבית.

פרקט מעל מערכת החימום

אוהבי לוחות הפרקט יכולים גם ליהנות ממערכת חימום תת רצפתית. לאור הטמפרטורה הגבוהה בעת החימום האחיד, יש אפשרות להתקין סטריפים של פרקט טבעי בלבד, כיוון שהוא מסוגל לעמוד בחום זה ללא שייגרם נזק ללוחות העץ.

מאמרים נוספים: