שתף את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
התאמת הריצוף

התאמת הריצוף לחלונות ודלתות הבית

התאמת הריצוף לחלונות ודלתות הבית

כולנו אוהבים לעצב ולחדש מידי פעם את הבית שלנו, כך שיתאים לאופי שלנו וישרה אווירה חמה ונעימה. כיום, אפשרויות העיצוב הן רבות ומגוונות, תוך שימוש בסגנונות וצבעים שונים, כשהמטרה העיקרית היא לשמור על הרמוניה בין כלל החדרים ופריטי הריהוט בבית. לכן, בבואנו לעצב את הבית,  התאמת הריצוף למרחב הבית כמו חלונות והדלתות הוא חלק בלתי נפרד מהתהליך.

 

יצירת הרמוניה עיצובית

הבית שלנו הוא המקום האישי ונקודת המפלט שלנו משגרת החיים העמוסה שלנו, כשכולנו מחכים לרגע בו נפתח את הדלת ונוכל להתרווח בפינה האהובה עלינו. כיאה למקום כל כך אישי ואינטימי עבורנו, כולנו אוהבים לעצב ולרענן מידי פעם את הנראות הכללית של הבית שלנו, כך שיתאים לאופי שלנו והאווירה שאנחנו מעוניינים לייצר, כמו גם לטרדנים עיצוביים חדשניים ופופולאריים.

בבואנו לעצב את הבית שלנו, מתוך מטרה ליצור את האווירה הביתית ולהקנות לבית מראה אישי וייחודי, סגנונות העיצוב הרבים והמגוונים עלולים לעיתים לבלבל אותנו ולהציב אותנו בפני מצב של חוסר יכולת לקבל את ההחלטה המתאימה ביותר. לפיכך, בעת בחירת הצבעים וקו העיצוב הכללי, כדאי לוודא כי כלל החדרים והפריטים משתלבים בהרמוניה, לכדי קו עיצוב מושלם.

 

בחירת הריצוף המתאים

אין ספק כי אחד האלמנטים הבסיסיים והמשפיעים על עיצוב הבית הוא הריצוף, המלווה אותנו לאורך כל חדרי הבית. אך כשקיימים עשרות סוגי אריחים המגיעים במגוון רחב של צבעים ודגמים, מלאכת הבחירה עלולה להיות מתישה עד בלתי אפשרית.

לכן, כשאנחנו ניגשים למלאכת בחירת הריצוף המתאים, כדאי לנו לקחת בחשבון מאפיינים בסיסיים של המרצפות, כמו – החוזק והעמידות של המרצפות בפני שחיקה ויכולת ספיגה נמוכה שתמנע את הישארותם של כתמים שונים על הריצוף, כמו גם מאפיינים עיצוביים, כגון גודל, דוגמאות וצבע. התחשבות באלמנטים אלו תקל עלינו את מלאכת הבחירה והסינון הראשוני של המרצפות המתאימות.

 

התאמת הריצוף אל קו העיצוב הכללי של הבית

הריצוף מהווה רקע לחלל הבית, וכפועל יוצא מכך, מהווה פרמטר מרכזי בכל הקשור לעיצוב הבית. קו העיצוב של הריצוף מלווה אותנו לאורך כל חדרי הבית כאשר נקודת המפגש הראשונה שלו היא אצל דלתות הבית, דלתות מעץ או דלתות עץ אלומיניום, ומשם נמשך כלפי מעלה אל הקירות וחלונות הבית, חלונות עץ או חלונות עץ אלומיניום.

אין ספק כי לחלונות או דלתות עץ יש תפקיד פונקציונאלי ומוגדר בבית, אך כיום, ניתן למצוא חלונות או דלתות מבודדות רעש מעוצבות ומסוגננות. לכן, בבואנו לבחור ריצוף מתאים, חשוב לבצע בחירה מתאימה בכדי ליצור הרמוניה נעימה לעין בין כלל החדרים ופריטי הריהוט השונים, ובמיוחד כשמדובר בהתאמה בין הריצוף לבין חלונות מעוצבים או דלתות מעוצבות.

היות וריצוף לא מחליפים בתדירות גבוהה, את בחירת הריצוף חשוב ומומלץ לבצע תוך התייעצות עם אנשי מקצוע איכותיים ומנוסים, בכדי להבטיח תוצאה סופית איכותית ומושלמת.

מאמרים נוספים: