שתף את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
תכנון הבית

תכנון הבית באמצעות הדמיות

תכנון הבית

כל אדם שבונה בית פרטי חדש, משפץ אותו, או רוכש דירה יד שנייה, מעוניין להתאים את נראותו הפנימית והחיצונית של הבית לצרכים של המשפחה ובהתאם לטעם העיצובי שלהם. זו הסיבה שרוב הלקוחות נעזרים במעצב פנים שמסייע להם בנושא תכנון הבית ובבחירת חומרי הגלם כמו סוגי הריצוף והפרקטים כדי להגיע לתוצאה שהיא לא פחות ממושלמת. הלקוחות סומכים על מעצב הפנים שלהם כיוון שהוא אדם יצירתי ולכן הוא יכול מראש לדמיין כיצד תיראה כל פינה בבית לאחר ביצוע הריצוף והחיפוי היפהפיים. אך הלקוחות אינם יכולים לראות זאת בדמיונם ולכן יש להם ההתלבטויות רבות עד קבלת ההחלטות.

כדי לקבל תמונה מדויקת ככל האפשר של הנראות העתידית של הבית, הלקוחות  נעזרים בשפע של הדמיות תלת מימדיות אשר מעניקות להם תמונה מצב שתואמת אחד לאחד לנראות העתידית של חללי הבית. בדרך זו הם רואים לדוגמה איך תיראה הרצפה של הסלון עם אריחי גרניט פורצלן בדגם זה או אחר, על פי הגוונים המשתנים ועל פי כמה אפשרויות לגודלו של כל אריח. לאחר שצופים בהדמיות הרבה יותר קל לקבל החלטה אם האופציה המתאימה ביותר עבור תכנון הבית היא מרצפות חלקות או עם כמה עורקים צבעוניים שמפוזרים פה ושם על רקע הצבע החלק. כמו כן אם הבית מקבל יופי יוצא דופן כאשר גודלן של המרצפות הוא 60 * 60 ס"מ אריחים גדולים או קטנים יותר.

שלבים של תכנון הבית

אחד הנושאים החשובים בנושא תכנון הבית בעת בנייה או בשיפוצים  מאסיביים הוא עניין הריצוף. רק אנשי מקצוע ייחודיים יודעים כיצד לבצע את הריצוף בדרך מקצועית ומיומנת. יש בעבודה זו כמה כללים שחייבים לשמור עליהם כמו השיפוע, יצירת מרווחים בגדלים הנכונים, מריחת רובה, שמירה על פוגות ועוד. לכן קיימת חשיבות רבה לבחירת רצפים שיש להם רזומה מעולה לאור העבודה יוצאת הדופן שלהם.

בחירה של ריצוף חוץ

בעת תכנון בתים פרטיים ובדירות גן בוחרים ריצוף ייעודי למטרה זו אשר הוא מחוספס על פי הרמה הנדרשת וזאת כדי למנוע נפילה של בני הבית והאורחים. כשמדובר בריצוף סביב בריכת השחייה מרצפים את השטח סביב הבריכה בלוחות שיש או באריחים מיוחדים שבנוסף לעובדה שהם לא מחליקים במיוחד כשיש מים, הם גם לא מתחממים עקב קרני השמש. בדרך זו כל מי שיוצא מבריכת השחייה יכול לדרך על הריצוף גם ברגליים יחפות.

בקרה על איכות עבודת הריצוף

לקוחות רבים שוכרים את שירותיו של מפקח בנייה שיבדוק את כל עבודות הבנייה שבוצעו בבית לפני שבני הבית ייכנסו למגורים בו. כשהוא מגיע לשלב הריצוף הוא בודק בעזרת פלס את זוויות השיפוע את הימצאותן של הפוגות, את הרובה האיכותית שנמרחה כראוי ועוד. כשמדובר על הצוותים שלנו, הביקורת עוברת ללא כל דופי והמשפחה יכולה לדאוג לניקיון הבית ולהיכנס למגורים.

 

 

מאמרים נוספים: