שתף את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
קרמיקה למקלחת

קרמיקה למקלחת

קרמיקה למקלחת – איכות חווייתית

עיצוב המקלחת הוא חלק מהנה מתהליך עיצוב הפנים של הבית. היכולת להתאים בין הריצוף של החדר לבין המקלחת יוצר מגוון הזדמנויות לתת ביטוי לטעם האישי. ישנן אפשרויות רבות לעיצוב המקלחת שמתחיל בגוונים שבהם בוחרים, סוג וגודל האריחים ואף המרקם שלהם. אריחי קרמיקה למקלחת למשל הפכו עם השנים למאוד פופולאריים עבור עיצוב המקלחת.

אריחי קרמיקה מבריקים

אחת האפשרויות העומדות בפניכם היא שימוש בקרמיקה מבריקה למקלחת. אריחים אלה מתאימים יותר עבור הקירות ופחות משתמשים בהם עבור ריצוף מקלחת כיוון שהם מחזירים אור. אריחי קרמיקה מבריקים הם חלקים וניתן באמצעותם ליצור מעין תעתוע של אור ומרחב. אריחי קרמיקה מבריקים יכולים לגרום לחדרים קטנים יחסית להיראות גדולים יותר (בדומה לאפקט שהצבת מראה בחדר יוצר). ההשתקפות של האור גורמת לחלל החדר להיראות רחב יותר ממה שהוא בפועל ולכן הם מהווים פתרון עיצובי נהדר עבור חדרי מקלחת קטנים וצרים יותר.

אריחי קרמיקה בגוון מט

אריחי קרמיקה מסוג מט מתאימים למי שמנסים ליצור מראה יותר כפרי וטבעי לחדר המקלחת. אחד היתרונות של אריחים אלה הוא שניתן באמצעותם להסוות כתמים יבשים של טיפות מים על הקיר. הגימור שבו משתמשים על הקירות הוא פחות קריטי מבחינת נושא ההחלקה, אך כאשר שוקלים איזה אריחים לבחור בשביל ריצוף מקלחת, האפשרות של אריחי מט היא טובה יותר כיוון שהם פחות מחליקים וניתן לנקות אותם בקלות.

ריצוף מקלחת בעבר

מרבית חדרי המקלחת שנבנו לאורך השנים כוללים רק אזורים מסוימים שבהם הותקנו אריחים ושאר חלל החדר צבוע. הריצוף לרוב נעשה רק באזורים שיותר נרטבים כמו תא המלקחת, מסביב לאמבטיה ואף מסביב לכיור. כיום מבינים שפעולה זו מצריכה התקנה נוספת של לוחות חיפוי שייצמדו אל הקיר והרצפה בכל אותם אזורים שלא הותקנו בהם אריחים. מדובר בעלות נוספת, זמן עבודה וביצוע התאמה של אותם לוחות חיפוי לגודל הספציפי הנדרש.  קירות במקלחת שאינם מרוצפים דורשים אחזקה שוטפת ועל מנת לשדרג את המראה של המקלחת, גם תידרש השקעה נוספת של אמצעי עיצוב שונים.

האם קרמיקה למקלחת מתאימה לכל חדר המקלחת?

חדר המקלחת הוא חלל שבו רוב החלקים נרטבים ולכן מומלץ לכסות את כל החלקים באמצעות משטח אטום שגם לא יצריך תחזוקה שוטפת נרחבת. למרבה הצער, משטחים צבועים לרוב לא מחזיקים זמן רב באזורים שבהם הלחות גבוהה כמו המקלחת. חדר מקלחת שבו מתקינים אריחי קרמיקה על הקירות ועל הרצפה מונע את הצורך בהנחה של משטחים מיוחדים למטרת איטום החדר. פעולה זו גם מונעת את הצורך בצביעה חוזרת ונשנית של קירות המקלחת אחת לכמה זמן. התקנה של אריחי קרמיקה בכל החדר כולל הרצפה ועד התקרה היא גם דרך טובה כאמור לגרום לחלל להיראות גדול יותר. הנוכחות הרבה של אריחי הקרמיקה תאפשר ליצור טוב יותר את האשליה שמדובר בחלל רחב יותר.

 

מאמרים נוספים: