שתף את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
כיורים לאמבטיה

כיורים לאמבטיה

כיורים לאמבטיה – להתחיל את היום בקלאס

כיורים לאמבטיה מגיעים היום במגוון עיצובים והבחירה לא חייבת להיות רק מתוך שיקול פונקציונאלי. כיוון שהעיצוב של חדרי אמבטיה הוא מאוד מגוון, חברות רבות מייצרות כיורים בעיצובים שונים שניתן יהיה להתאים למראה העיצובי של החדר כולו. ישנם לא מעט יצרנים ומשווקים שמציעים קטלוג של כיורים ובדיקה יסודית יכולה לאפשר בחירה בכיור המתאם ביותר עבורכם.

התאמת עיצוב הכיור לריצוף האמבטיה

ישנם כאמור לא מעט סגנונות של כיורים שמיועדים לאמבטיה וחשוב מאוד לשים לב שמתאימים את הכיור לעיצוב של שאר החדר שכולל חיפוי של הקירות, ריצוף אמבטיה ועוד.  בין השאר אפשר למצוא כיורים בעיצוב מודרני שמתאפיין בקצוות חלקים וישרים ואף צורות קערה עגולות ופשוטות. ניתן גם לבחור באפשרות של כיורים בעיצוב מסורתי אשר מציע צללית קבועה שמתאימה יותר לחדרי אמבטיה בעיצוב קלאסי. אפשרות נוספת היא בחירה בכיור בעיצוב וינטג' שלרוב מעוטר ומקושט עם אלמנטים חרוטים או שנצבעו ביד בתוספת של פריטים קטנים ודקורטיביים.

כיורים לאמבטיה ובחירת הגודל המתאים

בחירת כיור לאמבטיה מתחילה בבחינה של גודל הכיור הרצוי. הכיור הכי אופנתי בעיצוב שאתם מעדיפים לאו דווקא יהיה הכי יעיל אם הוא לא יושב בצורה נכונה במקום בו אתם צריכים אותו. זכרו שהכיור חייב להיות ממוקם בקרבה מספקת  אל חיבורי המים הקיימים בבית. כדאי להבין ראשית היכן הכיור יצטרך להיות ממוקם ובהתאם לכך להבין את הגודל הרצוי לפני שמזמינים. לשם כך, מומלץ למדוד את שטח הדלפק ולקבל את המידות המדויקות. צורת הכיור גם היא פרמטר שיש לקחת בחשבון. לעומק הכיור יש השפעה על ניכרת על תפקודו – כיור רדוד למשל יצריך זרימת ברז פחות חזקה על מנת להימנע מהתזות יתר ולשם כך תצטרכו ברז נמוך יותר.

בחירת החומר שממנו עשוי הכיור

הכיורים מיוצרים כיום ממגוון חומרים. אחת מהאפשרויות היא כיור שעשוי מברזל יצוק  שנחשב לחזק ועמיד בפני שריטות. כיור זה עשוי לרוב ממסגרת מתכת מעוצבת שעליו מורכבת שכבת חרסינה שעשויה מזכוכית מומסת. קיימת גם האפשרות של בחירה בכיור שעשוי מחרסינה. כיורים אלה נחשבים למאוד עמידים, קלים לניקוי ומעניקים מראה אלגנטי לחדר האמבטיה. הם מגיעים במגוון צבעים כמו קרם או אדום וניתן להתאים אותו כמעט לכל סוג עיצוב של חדר האמבטיה. אפשרות נוספת היא כיורים שעשויים מאבן וגרניט שנחשבים למאוד עמידים. כיורים אלה עשויים מאבן אך עוברים תהליך זיגוג וגימור על מנת להפוך את המרקם שלהם לחלק. כיורים בעיצוב אבן וגרניט מעניקים מראה טבעי יותר לחדר האמבטיה, ניתן לרכוש אותם בצבע אחיד או מגוון והם מאוד אטומים ועמידים בפני שבבים ושקעים.

קיימים סוגים נוספים של כיורים לאמבטיה כמו כיורי Fireclay שמעניקים מראה חלק ומעוגל של חרסינה אך בעלי העמידות של ברזל יצוק, כיורי זכוכית שלרוב מעוצבים באופן מאוד ייחודי ומותאם לבקשתו של הלקוח ואף כיורי נירוסטה שמגיעים בסוגי עיצוב יחסית יותר מצומצמים אך הם עדיין  יכולים להתאים למגוון רב של סוגי עיצוב לחדר האמבטיה.

מאמרים נוספים: