שתף את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
ריצוף גרניט פורצלן

ריצוף גרניט פורצלן

ריצוף גרניט פורצלן

כשמתחילים לעצב את הבית, אחת ההחלטות שיש לקחת היא באיזה ריצוף להשתמש. אריחים יכולים להשתלב בקירות וברצפת הבית ולעיתים אף במשטחים מסוימים במטבח. קיימים מגוון אפשרויות של ריצופים לבית (ביניהם ריצוף גרניט פורצלן) וחשוב לשים לב שבוחרים עיצוב שמתאים לעיצוב הכולל של הבית. בחירה בריצוף צריכה להיעשות תוך התחשבות גם במידת החוזק והעמידות של האריח שנבחר.

גוון של הריצוף

כאשר חושבים על השיקול הפרקטי של הריצוף, פחות משקיעים מחשבה במראה של הריצוף אך שני הפרמטרים צריכים להילקח בחשבון. מומלץ לקבל מספר דוגמיות של ריצוף על מנת שיהיה קל יותר לנסות ולדמיין את הנכס עם כל אחד מהם והאופן שבו הוא ישתלב עם עיצוב של שאר הבית. הליך בחירת הריצוף צריך להיעשות בקפידה על מנת להימנע מריצוף מחדש במועד מאוחר יותר, דבר שיגרום לעלויות נוספות ולעיכוב בתהליך הבנייה של הבית. אחד הדברים הראשונים שיש לבחון הוא הגוון של הריצוף. אריחים בגוון חום למשל יעניקו לחלל הבית מראה "חם" לעומת אריחים בגוון אפור. אם יש לכם עודף זמן, תוכלו לבחון גם אפשרויות נוספות של אריחים בגוון חום אדמדם שגם הם יעניקו מראה מיוחד לבית. למי מכם שמעדיף ריצוף גרניט פורצלן, תשמחו לשמוע שניתן לקבל את האריחים גם כן בגוון אדמה.

עמידות של ריצוף גרניט פורצלן

הנחת אריחי גרניט על הרצפה, הקירות והמטבח מבטיחה שנים רבות של מרצפות ללא סימני בלאי.  אריחי גרניט ופורצלן נחשבים למאוד עמידים וקשיחים ולכן נשמרים לאורך זמן. גרניט נחשב לאחד החומרים הטבעיים הקשים ביותר שקיימים כיום ורק אריחי חרסינה מסוגלים להגיע לכזאת רמת קשיחות ועמידות. אריחי גרניט עמידים בפני שריטות והם חזקים יותר פי כמה וכמה מאריחים אשר עשויים מאבן טבעית. זו הסיבה שאנשים רבים בוחרים להתקין ריצוף גרניט ונהנים משנים רבות של ריצוף איכותי.

תחזוקה הריצוף

הלחות הגבוהה שקיימת בארץ יכולה לפגוע באיכות אריחי הגרניט פורצלן ובמקומות שבהן עמידה בפני לחות היא חשובה כמו המטבח והמקלחת יש לקחת בחשבון את התחזוקה השוטפת של האריחים שתידרשו לבצע על מנת למנוע הופעה של שבר וסדקים. יש שבוחרים באריחי חרסינה עבור המקלחת או המטבח כיוון שהם ידועים כאטומים למים אך פעולת האיטום התקופתית של ריצוף גרניט פורצלן תימנע פגיעה אפשרית באריח. בנוסף, אריחי חרסינה הם יחסית חלקלקים ועלולים לגרום לאחד מדיירי הבית ליפול ולהיפצע ויש לקחת זאת בחשבון כששוקלים לרצף את המקלחת או המטבח עם אריחי חרסינה. אריחי גרניט יכולים להחזיק לזמן רב ביחס לסוגי מרצפות אחרות כל עוד מקפידים לתחזק ולטפל בהם בצורה ראויה. אריחי גרניט מצריכים אחת לכמה זמן פעולת איטום במיוחד כאשר הם מותקנים באזור מגורים לח יותר כמו באזור מישור החוף. כל עוד האריחים נשמרים נקיים ויבשים, תוכלו ליהנות מהריצוף ולהימנע מהצורך בהחלפה שלו לאחר מספר שנים.

מאמרים נוספים: