שתף את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
קרמיקה למטבח

קרמיקה למטבח

קרמיקה למטבח

אם אתם שוקלים להחליף את הריצוף במטבח, יכול להיות שסוג האריח הראשון שחשבתם עליו הוא מסוג קרמיקה כיוון שמדובר בבחירה הקלאסית למטבח. אריחי קרמיקה למטבח מעניקים מראה אלגנטי ונקי והם גם מאוד עמידים וקלים לתחזוקה. מגוון סוגי אריחי הקרמיקה מאפשרים לכם לבחור סגנון שיתאים לכל רעיון עיצובי חדש למטבח.

יתרונות של רצפות מטבח מקרמיקה

שלא כמו ריצוף מקלחת, כיוון שאחד הדברים הראשונים שאורחים רואים שנכנסים אליכם הביתה הוא הריצוף במטבח, עליכם להשקיע זמן ומחשבה בבחירה הנכונה. לאריחי קרמיקה ישנם יתרונות רבים. מדובר באריחים מאוד עמידים אשר עומדים בבלאי שנוצר באופן טבעי במטבח. כשאנו מבשלים במטבח, חומרים עלולים להישפך על הרצפה אך כיוון שאריחי קרמיקה מאוד קלים לניקוי, מדובר בפתרון אידיאלי ונוח. העלות של אריחי קרמיקה גם לא נחשבים למאוד יקרים – כיוון שקיים מגוון עיצובים, כמעט כל אחד יכול למצוא סוג אריח שיתאים לתקציב שלו. הסגנונות השונים מהם ניתן לבחור מעניקים לאריחי קרמיקה יתרון שכן ניתן לבחור באריח שמתאים באופן מיוחד למטרה שלכם. אם מדובר למשל במטבח יחסית קטן, ישנם אריחי קרמיקה שיעניקו למטבח מראה של חלל יותר מרווח. טכנולוגיות ההדפסה שהתפתחו לאורך השנים מאפשרות גם הדפסה על האריחים ויכולה להעניק להם מראה של פרקט, אבן טבעית ועוד.

חסרונות של אריחי קרמיקה במטבח

לאריחי קרמיקה יש גם חסרונות שצריך לקחת בחשבון לפני שבוחרים סוג אריח למטבח. אריחי קרמיקה יכולים להיסדק יחסית בקלות כאשר מניחים עליהן חפץ כלשהו יחסית בחוזקה. עם זאת, הפתרון לכך הוא די פשוט כיוון שניתן להניח שטיח או מחצלת על מנת להגן על האריחים. המרקם של אריחי קרמיקה הוא גם יותר חלקלק ולכן צריך מאוד להיזהר כאשר שוטפים למשל את הבית. אריחי הקרמיקה הם גם יותר רגישים לשינוי טמפרטורה קיצוניים ולכן גם לא משתמשים בהם עבור ריצוף חוץ אך כיוון שבארץ אנו לא סובלים משינויים קיצוניים במזג האוויר, לא מדובר בחסרון שמאוד רלוונטי למי שמעוניין בכל זאת להשתמש באריחי קרמיקה. הניקיון של אריחי קרמיקה הוא מאוד נוח ופשוט אך אחת לכמה זמן נדרש איטום מחדש של המרווחים שבין המרצפות על מנת למנוע הופעה והצטברות של כתמים בין האריחים.

ריצוף מקלחת או ריצוף למטבח?

לא כל סוג מרצפות מתאים לכל חדר בבית. סוג נוסף של מרצפות שמתאים רק למטבח הוא אריחי אבן שעשויים מאבן טבעית כמו אבן גיר, שיש, גרניט וצפחה. מרבית אריחי האבן מגיעים עם נקבוביות שיש לאטום אחת לשנתיים. אריחים שעשויים מאבן אפשר ללטש או לחדד אך חשוב לזכור שעל אף העובדה שהליטוש מוציא את היופי של האבן, אריחי אבן מלוטשים נחשבים למאוד חלקלקים. השחזה של האבן תיראה אולי פחות טוב אך היא יותר מומלצת. אריחים שעשויים מאבן הם מאוד עמידים, אך מצריכים איטום ולכן העלות היא גם בהתאם. קיים מגוון סגנונות של אריחי אבן וניתן לעשות שילובים בין כמה דפוסים על מנת להעניק מראה מעניין למטבח.

 

 

 

מאמרים נוספים: