שתף את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
ניסור מבטון

ניסור מבטון – גם לרצפה בעת שיפוץ הבית

ניסור מבטון – גם לרצפה בעת שיפוץ הבית

ניסור מבטון היא פעולה שלרוב היא חלק מכל תוכנית של בנייה או שיפוצים. זאת בגלל שהמבנים של היום ברובם מכילים קירות בטון ועל כן כל שינוי מתבקש מחייב ניסור של הבטון. הניסור מחייב שימוש בכלים מתאימים אשר בעזרתם אפשר יהיה להגיע לתוצאות המדויקות בהתאם לתוכניות הבנייה.

אז בדרך כלל הניסור של הבטון מתבצע בקירות הבטון כאשר המטרה היא הרחבה של פתחים, פריצה של חלונות, קידוח לצורך התקנה של מזגנים וכן הלאה. אך לעיתים ניסור הבטון נדרש דווקא ברצפה. אם זה כאשר מבקשים לשנות את גובה החלל ואם זה כאשר רוצים ליצור חלל משותף אחד במבנה בן שתי קומות או יותר שלאחריו לרצף את הביטוי בריצוף דמוי פרקט או ריצוף גרניט פורצלן או סוגים אחרים שיותאמו לבית.

במקרים אחרים מדובר בניסור של רצפת חניון או אפילו ניסור של מדרכה, כביש או גשר.

כך או כך, הניסור הנדרש במקרים מהסוג הזה חייב להיעשות על ידי אנשי מקצוע מומחים בתחום אשר ייטיבו לעשות את העבודה בצורה הכי מדויקת והכי בטוחה.

איך מבצעים ניסור רצפת בטון בצורה מקצועית ומדויקת?

ניסור רצפת בטון צריך להתבצע עם כלי ניסור המיועדים בייחוד למטרה הזו של ניסור בטון. המסור הוא בדרך כלל מסור יהלום שזה אומר מסור מיוחד שיש עליו יהלומים כתושים. היהלום הוא זה שהופך את להב המסור לחד וממוקד יותר מכל מסור אחר.

הניסור נעשה בתכנון מוקפד מראש בעזרת צוות מקצועי המתכנן היטב את כל התהליך הצפוי. לרוב הניסור לא ייעשה באמצעות מסור ידני, אלא אם כן מדובר בניסור ממש קטן ולא ארוך.

ברוב המקרים הניסור נעשה באמצעות מסור אוטומטי. הניסור נעשה בעזרת מסילה אשר אותה קובעים מראש בחלק אותו מבקשים לנסר כאשר באמצעות שלט מכוונים את המסור על מסלול החיתוך המבוקש.

ניסור רצפת בטון – הבטיחות לפני הכול

אז נכון שהניסור הוא מאוד מדויק ומאוד ממוקד. אך חשוב לזכור לפני הכול את כל כללי הבטיחות.

כאשר מנסרים רצפת בטון בצורה כל כך מדויקת, באופן טבעי החלק המנוסר ינחת למטה בשלמותו. אם יהיו שם אנשים או חפצים יקרי ערך הם עלולים להינזק ולעיתים סיפור כזה עשוי להיגמר באסון של ממש. וכבר היו דברים מעולם. משום כך חשוב מאוד לוודא כי אין אנשים במקום שם עשוי הבטון ליפול. חוץ מזה חשוב להכין את המקום על מנת שהבטון אכן לא יסכן את האנשים במקום. ישנה אפשרות לפרוש צמיגים במקום שם ינחת הבטון כך שהגלגלים יבלמו את הזעזוע של חלקי הבטון הגדולים הללו.

אמצעי בטיחות לעובדים

העובדים אף הם חייבים להיות ממוגנים ולבושים בהתאם. זה כולל חבישת קסדה, נעלי ברזל חזקים, משקפיי עבודה  ועוד. אם קיים סיכון של נפילה של העובדים במהלך פתיחת הרצפה, חשוב לדאוג לקשירה ורתימה איכותיים של העובדים.

 

מאמרים נוספים: