שתף את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
לרצף את המקלחת

לרצף את המקלחת – רעיון מהפכני ומפנק

לרצף את המקלחת

כאשר משפצים ומחדשים את חללי הבית שלכם, בחירה וביצוע של תוכנית ריצוף היא חשובה ביותר, כאשר הריצוף מהווה חלק משמעותי בעיצוב הפנים של הבית (בין אם לרצף את המקלחת או את המטבח או את כל הבית). הריצוף נשאר איתנו לתקופה של דורות קדימה ולא מתחלף בכזו קלות ותדירות כמו גורמים עיצוביים אחרים ברחבי הבית. הריצוף משפיע על אופי הבית, האווירה, הצבע והבהירות של החלל, ועל תחושת המרחב ותחושת הניקיון שבו.

כמו בכל דבר עיצובי, גם בתחום הריצוף יש טרנדים אופנתיים מתחלפים, כאשר ביניהם יש גם ריצוף איכותי שנשאר פופולרי תמיד ולא תלוי באופנה.

חשוב להבין שכל עיצוב שתבחרו משפיע על האווירה בחלל החדר המעוצב, לדוגמא ריצוף כהה אופנתי וטרנדי מאוד, אך מעניק מראה דרמטי, כאשר ריצוף בצבעים בהירים מעניק תחושה של מרחב גדול יותר ורענן.

כאשר גימור האריחים הוא מט, האווירה היא כפרית ונינוחה, מאשר אריחים בגימור מבריק המעניקים יוקרה.

במאמר הבא אנו נתמקד בסוגי אריחים מעוצבים עבור ריצוף מקלחת, בכדי להבין מהם ההבדלים בין כל סוג.

סוגי גימור כשמחליטים לרצף את המקלחת

לרוב, החומר הפופולרי ביותר עבור ריצוף מקלחת או בכלל חללי הבית הוא גרניט פורצלן ולחומר הזה קיימים כמה סוגי גימור, כאשר לכל אחד מהם יש את היתרונות והחסרונות שלו. כאשר אתם מתכננים ריצוף מקלחת, כדאי להתחשב בפרמטרים הבאים בתוכנית ריצוף שתבנו:

 • אורח חיים ואופי של הדיירים
 • העדפות עיצוב של בני הבית
 • אהבות מסוימות והעדפה לטקסטורות
 • ריצוף בטוח לצרכי הדיירים
 • התאורה הטבעית לצד הלילית בחלל
 • הגודל של החלל לצורך ריצוף מקלחת.

ריצוף מבריק

יש שיגידו כי ריצוף מקלחת מבריק הוא בעל תחושה הייטקיסטית, תעשייתית ומודרנית. זאת בעיקר בגלל האפקט המחזיר אור, כמו גם ריצוף מקלחת שמעניק מראה זוהר ומרענן לכל חדר האמבטיה.

היתרונות:

 • ריצוף מקלחת מבריק יגדיל ויזואלית את מרחב חדר האמבטיה על ידי פיזור האור בחלל.כמו כן, לא רק לריצוף מקלחת, אלא שגימור מבריק מתאים מצויין גם בשביל חיפוי של הקירות והדפנות.
 • כאמור, האור משחק תפקיד חשוב כשמדובר בריצוף מקלחת בגימור מבריק. הכל נראה בהיר יותר ולכן אריחים מבריקים יתאימו מצוין למי שהתאורה בחדר המקלחת והאמבטיה שלו מאוד דלה ומוגבלת.
 • ריצוף מקלחת מבריק קל יותר לניקוי מאשר אריחים אחרים, מאחר והאריח חלק מאוד ולכן קל לניגוב. בדיוק בגלל תכונה זו, אלו יתאימו גם בתור אריחים במטבח מעל שטח השיש.

החסרונות:

 • אז נכון שאמרנו שאריחים מבריקים קלים מאוד לניקוי. עם זאת, בדיוק בגלל סיבה זו רואים עליהם הרבה יותר פגמים, כתמים ולכלוך. זו הסיבה גם כי גימור מבריק דורש ניקיון בתדירות גבוהה יותר מאשר אריחים אחרים.
 • אריחים מבריקים נוטים להיות מחליקים יותר, ולכן לעומת אריחים אחרים כמו מט, זה לא נחשב ריצוף בטוח. מעצב פנים לרוב ימליץ במקצועיות על הגימור המתאים לסוג החלל, לכן, כאשר אתם מתכננים ריצוף במקומות רטובים כמו חדר האמבט, כדאי לחשוב היטב על הגימור והבטיחות.

ריצוף מט

ריצוף מט נחשב לריצוף בטוח יותר מאשר מבריק, ובהחלט ניתן לומר כי מתאים לחדרי אמבטיה. הוא מייצר בחלל אווירה מרגיעה וכפרית ולו מגוון רחב של טקסטורות שיתאימו לכל סגנון עיצוב. ריצוף לפטו וגם ריצוף טרצו שהינם אריחים מעוצבים עם טקסטורות מיוחדות, הם אריחים בגימור מט גם כן.

יתרונות:

 • מכיוון שאריחים בגימור מט הם מחוספסים יותר ולא חלקים, הם טובים לאיזורים בבית שלא כדאי להחליק כמו מסדרון, מקלחת או כניסה לבית. עם זאת, כדאי לדעת כי לא כל סוג של גימור מט יתאים לריצוף של משטחים רטובים.
 • לעומת גימור מבריק, אריחי מט לא דורשים תחזוקה כה רבה ולכלוך בולט פחות משמעותית, כמו גם סימני מריחות וכדומה.
 • אריחים בגימור מט מעוצבים כך שיעניקו תחושה אותנטית של שקט ושלווה, לעומת גימור מבריק שמעניק יוקרה לצד אווירה תעשייתית הייטקיסטית, ולכן שני הסוגים משרתים צרכים אחרים, כאשר שני אלו הם הפכים שונים.

 

מאמרים נוספים: