שתף את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
ריצוף חדש

ניקיון לאחר ריצוף חדש או שיפוץ כללי

ניקיון הבית לאחר ריצוף חדש או שיפוץ כללי

שיפוץ הוא פרויקט משמעותי, שבכוחו לחולל מהפך שלם בבית שלכם – ריצוף חדש, צביעת הקירות, החלפת מטבח וארונות, שדרוג חדר הרחצה.
אין כמו להיכנס לסביבת מגורים שעונה בדיוק על הצרכים המותאמים לכם בחזון העיצובי המבוקש. עם זאת, יש לקחת בחשבון שאחרי שהשיפוץ מסתיים, רוב הסיכויים שתדרשו להשקיע במבצע ניקיון מאסיבי על מנת להסיר לכלוך קשה, כימיקלים ומזהמים שונים שנוצרו בעקבות השיפוץ, זאת על מנת לחזור לשגרת חיים או להתחיל חיים חדשים במקום המשופץ.

התאמת חומרי הניקיון לפגעי השיפוץ

בעקבות השיפוץ עשוי להיווצר לכלוך עיקש: שקעים, שריטות, דבקים שנצמדים לתשתית, אבק, עובש. אומנם במקרים רבים יבוצע תהליך איטום על מנת להפחית את הנזק והלכלוך, אבל לא תמיד הוא יהווה פתרון ולכן, חשוב להשתמש בתכשירי ניקיון עוצמתיים המבוססים על חומרים פעילים שבכוחם להסיר לכלוך קשה.
יש להתאים את סוג התכשיר לסוג הריצוף ולסוג הפעולה. למשל, ישנם תכשירים ייעודיים להסרת שאריות בנייה המבוססים על חומצות ואינהיביטורים, שמטרתם לנקות שאריות בנייה כמו חלודה ורובה, כשהם רלבנטיים גם לניקוי מפסקים, ברזים, כלים סניטריים, קרמיקה ופורצלן על ידי ריסוס, הברשה או קרצוף של החומרים הפעילים והתמיסה על גבי המשטח הייעודי.
במידה ונוצרה קורוזיה בעקבות חלודה, אפשר להשתמש בחומרים ייעודיים למטרה זו להסרת חלודה מברזל, אלומיניום, קרמיקה ופורצלן.
כיום יש מודעות גבוהה לגבי ניקיון לאחר שיפוץ בחומרים אקולוגיים ולכן פותחו מסירים אקולוגיים להסרת חומרים כמו דבקים וציפויים, שאריות צבע.
שימו לב לנושא הרצפות שעברו חידוש במידה ויש שאריות ווקס – יש להשתמש במסיר ווקס ייעודי בעוד במידה והבחנתם שנוצר עובש בעקבות תהליך הניקיון, חשוב להשתמש במסיר עובש להסרת טחב, פטריות, חיידקים, בעל מסוגלות גבוהה לקטול את כל אלה מהקירות, חדר הרחצה ועוד.
גם לרצפות מסוג אפוקסי יש תכשירים ייעודיים שיכולים להתאים להסרת שומנים ולכלוך קשה, כשחשוב כמובן לבצע את הניקוי ללא הסבת נזק לתשתית כגון הלבנתה, שינוי גוון או שריטות. יש לחשוב גם על חומרים מהירי תוצאה, מנטרלי ריחות רעים עם זמן ייבוש מהיר כדי לקדם את סיום פרויקט הניקיון.

במקרים שונים, לאחר שיפוץ משמעותי או ריצוף מורכב, כדי למנוע חזרתו של עובש וכדי ליצור שכבת הגנה טובה כדאי לצבוע את הקירות בצבע אנטי בקטריאלי אשר יכול להפחית ולמנוע חזרתו של עובש וכדומה וכן להשתמש בחומרי איטום – במיוחד במקומות בהם יש פוטנציאל גבוה לרטיבות.

 

לנקות לבד או לפנות לחברה מקצועית? זו השאלה!

קשה מאוד להיאבק באופן עצמאי עם הכאוס שמתחולל לאחר השיפוץ וברוב המקרים יהיה גם קשה להשיג או להשתמש בצורה מקצועית ויעילה בתכשירי ניקיון.
יש חשיבות רבה להשכרת שירותים של חברת ניקיון מקצועית המתמחה בפרויקטים של ניקיון לאחר השיפוץ.
חברה זו מעסיקה צוות מיומן ומנוסה וכן מכשור מתקדם וחומרים פעילים שלא ניתן להשיג בפארמים ובסופרים ותדע גם להשתמש ביעילות ובבטחה בתכשירים ובמכשירים, כדי להשיג את התוצאה המספקת ביותר ולאפשר את כניסתכם הנעימה והבטוחה לבית.
יש לזכור שניקיון עצמאי עשוי אפילו להיות מסוכן אם לא משתמשים נכון בתכשירים או מכירים את השיטות או אוחזים את הציוד המבוקש כולל ציוד בטיחות.
חפשו חברת ניקיון מומלצת: בחנו את חוות הדעת על הישגיה והפעילויות שלה, שירות ואמינות. פרמטרים של זמינות ותקציב אף הם קריטיים, כי תוכלו להבין באיזה סדר גודל של עלויות מדובר ותוך כמה זמן ניתן לבצע את הניקיון מרגע סיום השיפוץ על מנת להקדים את הכניסה לבית.
יש לקחת בחשבון שישנן פעולות של ניקיון שדורשות זמן אוורור לאחר ביצוע הפעולה ולכן, לא תמיד תתאפשר כניסה לבית מרגע סיום השיפוץ.

מאמרים נוספים: