שתף את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email

חומרי איטום שעמידים לריצוף הבית

חומרי איטום עמידים לריצוף הבית רלוונטיים במיוחד עבור דירות שממוקמות בבניינים בהם מתגוררים עוד שכנים, אבל לא רק. מטרתם למנוע נזילות ופגעים שונים כתוצאה ממבנה הריצוף והבית ככלל. נזילה של מים אל מתחת הריצוף יכולה ליצור נזקים של ממש. החל מהופעה של עובש ולחות בנקודות שעלולות לפגוע בבריאות של המתגוררים בבית ועד לפגיעה במערכות האינסטלציה והחשמל.

ישנם כל מיני סוגים של חומרי איטום עמידים לריצוף הבית ועל כך נדבר כעת בהרחבה. חשוב להזכיר כי בכל אופן את עבודת הריצוף רצוי לתת למי שיודעים לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר. עבודה לא טובה באיטום הריצוף עלולה להביא לשורת נזקים שאת התוצאות שלהם תראו רק בהמשך.

מה אומר המונח המקצועי 'רובה'

'רובה' הוא המונח המקצועי לתיאור החומר שמדביק את האריחים הממוקמים על הרצפה האחד לשני. רובה הוא חומר עמיד שעשוי בדרך כלל מחומרים כמו אקריליק, אפוקסי, סיליקון וכן הלאה. לכל אחד מהחומרים הללו יש את היתרונות שלו ואת החסרונות שלו. התפקיד של הרובה הוא לחבר בין המרצפות כדי למנוע ממים לחלחל פנימה. הרי לעולם בין המרצפות יווצר סוג של רווח קטן במידה ולא הודבקו המרצפות אלו לאלו בעזרת רובה.

כמה מילים על כל אחד מהחומרים

כאמור, רובה מגיע בכל מיני צורות ומכינים אותו בטכניקות שונות. בגדול, ענף הבנייה נעזר באחד מכמה המוצרים הבאים:

  1. רובה עשוי חומר אקרילי: החומר עשוי על בסיס בטון ובעזרת מים מדללים אותו מספיק עד לכדי יצירה של חומר קשיח דיו כדי לשמש סוג של דבק. העבודה נערכת בתוך כמה ימים. בהתחלה מדללים את החומר ומורחים אותו בין האריחים בעזרת ציוד מיוחד שיאפשר הנחה מדויקת של החומר. מייבשים את החומר במשך יממה וביום למחרת ניתן כבר לנקות את השאריות של החומר בין המרצפות ולקבל את התוצאה הרצויה.
  2. רובה עשוי חומר אפוקסי: חומר אפוקזי קשה יותר לעבודה. מדובר על חומר שמתחיל במצב צבירה נוזלי ובעזרת חומרים שמקשים אותו הופך להיות הדבק הזה שמחבר בין המרצפות. את העבודה עם החומר הזה צריך להכיר מקרוב. בגלל שאיש המקצוע מכין את החומר ומכיוון שמדובר על חומר בו חשוב להיות מדויקים כדי לקבל תוצאה טובה, העבודה צריכה להיות מופקדת בידיים של מי שיודע לתת את המענה. רובה עשוי אפוקסי הוא רובה חזק יותר שמאפשר לנו ליצור איטום מלא הסדקים בין האריחים בצורה הטובה ביותר.

בחירה של חומרי איטום לרצפה היא גם בחירה אסתטית

כאשר אנחנו מדברים על רובה לרצפה, אנחנו מדברים על חומר שרואים אותו היטב בסופו של דבר. לכן, ההמלצה היא תמיד לבחור צבע נכון של הרובה, צבע שיצליח להשתלב עם האריחים שבחרתם עבור ריצוף הרצפה. אם אתם לא בטוחים ומתלבטים איזה צבע לבחור, תמיד תוכלו למצוא בעלי מקצוע שישמחו לתרום לכם מהידע אותו הם רכשו לאורך השנים.

נשמח לעמוד לשירותכם

אנחנו ממתינים לכם ממש כאן כדי לתת לכם את השירות הטוב ביותר. אנחנו מזמינים אתכם להסתכל באתר האינטרנט שלנו ולמצוא שם את מספר הטלפון או כל דרך התקשרות שמתאימה לכם.

מאמרים נוספים: